Przygotowaliśmy ten przepis kilka razy, zawsze po to, aby zachwycać się recenzjami. Krótkie żeberka nie znajdują się na liście Best Cuts for Braising, ale działają fantastycznie dobrze, szybko gotują i nie są drogie. Tutaj są (pokryte grubą warstwą brązowego cukru, papryki, curry i kminu), zanim je zrumieniamy i duszimy. Było zbyt ciemno, by sfotografować “po”, ale mamy strzał Gourmet poniżej…

Wydaliśmy nieco mniej niż 30 USD i mieliśmy dość mięsa, aby nakarmić siedem lub osiem osób. Kiedy znaleźliśmy ten przepis, recenzje na Epicurious były mieszane. Receptura jest zatytułowana “Stout-Braised Short Ribs” i wiele osób wspomniało o gorzkim, nieprzyjemnym smaku z mocnego tłustego piwa. Inni to pokochali.

Więc graliśmy to bezpiecznie za pierwszym razem, kiedy to zrobiliśmy, kompromitując się z Yuengling Black & Tan, który był półporterem i pół lżejszym lagerem. To było doskonałe, wcale nie gorzkie. Kiedy ponownie zrobiliśmy to danie ostatniej nocy, skorzystaliśmy z Sam Adams Winter Lager i zauważyliśmy mniej mocny smak, ale ogólnie danie było nadal świetne.

Krótkie żeberka wydają się być trochę tłuste, ale są wyjątkowo delikatne, dobrze odpadają podczas krojenia tego typu potraw, a mięso można łatwo oddzielić od tłuszczu podczas jedzenia..

Przepis wymaga pocieranie żeber mieszaniną przypraw, a następnie pozwolić im siedzieć w lodówce przez godzinę, zanim je zrumienią i dodać wszystkie inne składniki do duszenia. Jest kilka kroków, które wymagają trochę czasu, ale nie za wiele – a gdy je dostaniesz w piekarniku, gotują tylko przez 2,5 godziny. Innymi słowy, jest to świetne danie z wyprzedzeniem, które z pewnością może usiąść w ciepłym piekarniku przez jakiś czas po ugotowaniu, ale możesz też zjeść obiad po południu i nadal mieć wszystko gotowe..

  • Zdobądź przepis: Grube-duszone żeberka od Gourmet

Związane z: Ingredient Spotlight: Gotowanie z piwem

(Zdjęcia: Elizabeth Passarella, Romulo Yanes dla smakoszy)