Widziałem twój kawałek na suchym młynie Krups na przyprawy i kawę i zastanawiałeś się, czy trafiłeś na dobry ciężki mokry młynek do małych ilości (jak chutney lub pasta kokosowa na curry, itp.).

Próbowałem używać mojego Hamiltona Beach, ale nie robi to dobrze, gdy próbuję zmielić mniej niż 2 kubki lub gdy próbuję połączyć mokre i suche składniki, takie jak nasiona kolendry i starty orzech kokosowy, na przykład.  

Dzięki! Nisha

(Do wszystkich dobrych pytań)

Świetne pytanie! Pasty curry i chutneys są trudne do stworzenia przy użyciu większości narzędzi dostępnych w Ameryce; Młynek do przypraw jest za mały i trudny do czyszczenia, a nawet mniejsze procesory żywnościowe nie mogą wystarczająco dokładnie zmielić przypraw. Zwykle kończę też na curry z trawy cytrynowej lub półmielonej kolendry.

Oto kilka sugestii. Skomentuj, jeśli korzystałeś z jednego z tych produktów lub masz inne pomysły na Nishę.

• Wypróbuj stary mikser i słoik sztuczka. Większość mikserów, szczególnie starszych modeli, zaprojektowano tak, aby umożliwić przykręcenie standardowego szklanego słoika Mason do góry nogami na podstawę. Ten mniejszy pojemnik skutecznie zamienia twój mikser w miniaturowy robot kuchenny. Możesz zobaczyć obraz konfiguracji w prostych przepisach.

• The Cuisinart Mini Prep Plus ma miseczkę z 3 kubkami i chociaż może być jeszcze za duża na niektóre pasty przyprawowe, wydaje się, że lepiej niż porównywalne modele w mieszaniu mokrych i suchych składników.

• The Młynek mokry i suchy Moulin jest jak mini blender przeznaczony do szlifowania na mokro i na sucho.

• To Revel Wet and Dry Grinder z wyjmowaną, zmywalną miską również wygląda obiecująco.

Następne pytanie?