Droga w kuchni,

Mój mąż i ja właśnie wróciliśmy ze wspaniałej weekendowej podróży do Jeffersonville, NY. Właściciele pensjonatu, w którym mieszkaliśmy, dali nam trochę jaj kaczych z ich gospodarstwa. Czy istnieje wspaniały sposób na ich przygotowanie, który różni się od jaj kurzych??

Najlepiej,
Amees

(Do wszystkich dobrych pytań)

W porównaniu do jaj kurzych żółtka jaj kaczych mają więcej tłuszczu, a białka bardziej białkowe. Jaja kacze są bardziej kruche pod względem składu, więc więcej uwagi należy zachować podczas gotowania. Możesz ugotować jajka kacze jak zwykłe kurze jaja (jajecznica, smażone, gotowane itp.), Ale są też inne tradycyjne sposoby ich przygotowania, które mogą być interesujące do spróbowania..

Według sezonowego szefa kuchni, kuchnia chińska w szczególności zwraca szczególną uwagę na jajka kacze. Na przykład “jaja kurze” proszą o gotowanie jajek kaczych przez 8 lub 10 minut, aż ugotują się na twardo, a następnie ostrożnie roztrzaskują skorupkę, nie złuszczając jej i gotując na herbatę przez godzinę. Rezultatem jest piękne, twarde jajo z pajęczyną na zewnątrz.

Możesz dalej bawić się roztworem gotującym: wypróbuj około kwarty wody, pół szklanki sosu sojowego, łyżkę miodu, kawałek skórki mandarynki, łodygę pora, kilka ząbków czosnku i szczyptę soli dla 2 godziny.

Jeśli naprawdę chcesz zdobyć się na przygodę, wypróbuj tysiącletnie jajo, które zachowuje jajka w kilku składnikach, których możesz nie od razu znaleźć w swojej kuchni.

Oczywiście, nie można się pomylić przez gotowanie jajka kaczego i posypanie go odrobiną fleur-de-sel. Umieścić je w garnku, przykryć zimną wodą i doprowadzić do wrzenia na dużym ogniu. Gdy zagotujesz, natychmiast zdejmij garnek z ognia i odstaw 12 minut na duże jaja. (Mniej minut dla średnich jaj.) Spuść jaja i energicznie potrząśnij patelią, aby rozbić skorupki; dzięki temu szybciej się schłodzą i zapobiegają przegotowaniu. Przykryj zimną wodą i pozostaw do wystygnięcia. Po ostygnięciu można je obrać, pokroić w połówki lub kliny i posypać smakującą solą, taką jak fleur-de-sel. Jeśli ich nie zjesz od razu, przechowuj je w misce w lodówce, przykrytej wodą.

(foto: Luv-a-Duck)