Oto dobre pytanie dotyczące zbioru papryki od czytelnika Amy:

Moje papryki nie dojrzewają przed mrozem. Czy jest coś, co mogę z nimi zrobić, aby nadal dojrzewały lub jakikolwiek sposób je zachować (oprócz zamrażania)? Wszelkie sugestie będą mile widziane!

– Amy

Dojrzałe papryki z wielu odmian zaczynają od zieleni i stopniowo stają się żółte, a następnie czerwone, gdy dojrzewają. Zielona papryka jest tańsza niż czerwona i żółta, ponieważ są niedojrzałe i nie tak słodkie. Jeśli papryka pozostanie na roślinie dłużej, w naturalny sposób zamieni się ona w światło żółte i czerwone papryki, które kochamy.

Amy, papryki są jak pomidory, ponieważ będą dalej dojrzewać po zerwaniu. Podobnie jak pomidory, są lepsze, kiedy są naturalnie dojrzewające na roślinie, ale nadal będą smaczne, kiedy dojrzeją w pomieszczeniu. Konsultowaliśmy się z rozszerzeniem University of Minnesota i zalecają umieszczenie niedojrzałych papryczek i pomidorów w papierowej torebce lub pudełku z dojrzałym pomidorem. Dojrzałe pomidory wydzielają etylen, który przyspiesza dojrzewanie w innych owocach i warzywach.

Dają również przewodnik dla temperatur:

• Zielone, dojrzałe pomidory i papryki przechowywane w temperaturze 65-70 stopni, dojrzewają w ciągu około 2 tygodni. Temperatury chłodnicy spowalniają proces dojrzewania.
• W temperaturze 55 stopni dojrzewają 3-4 tygodnie. Temperatury przechowywania poniżej 50 stopni spowalniają dojrzewanie, ale skutkują gorszą jakością.

Uważamy, że unriper papryka umieszczona w torbie prawdopodobnie dojrzeje stopniowo od około tygodnia do dwóch tygodni.

Wszelkie inne rady dla Amy i jej papryki?

Następne pytanie?

Związane z: Projekt weekendowy: Pieczenie i przechowywanie papryki

(Zdjęcie: “>”> członek Flickr, Thomas Hawk, licencjonowany do użytku na licencji Creative Commons)