Droga w kuchni,

Jak gotować starannie, bez bałaganu? Właśnie zaczynam gotować i chciałbym trochę wskazówek.

Dzięki,
Olga

(Do wszystkich dobrych pytań)

(zdjęcie: Belly timber.com)

Olga,

Co za pytanie! Jestem pewien, że dostaniemy wiele odpowiedzi na ten jeden; Mam skłonność wierzyć, że niektórzy ludzie żyją w brudnej kuchni, a inni działają najlepiej w schludnych warunkach. Ciężko jest “zmienić” siebie, chociaż powiem, że w szkole kulinarnej, gdzie jesteście zmuszeni do zachowania porządku i czystości, wielu uczniów przyznało się do bycia poprzednimi bałaganikami podczas gotowania i czuło się “zreformowane”. Będąc zgrabnym kucharzem, nie wyobrażam sobie gotowania w brudnej kuchni, ale są takie dni, kiedy sprawy trochę się wymykają spod kontroli.

Jeśli chcesz być bardziej schludny, oto kilka wskazówek:

Zaplanuj swój atak: wiedzieć, co gotujesz, kiedy trzeba zacząć, jak każde danie będzie w odpowiednim czasie itp. Następnie przygotuj źle w miejscu (wszystko na miejscu) – co oznacza, że ​​każdy pomiar suchych składników lub płynów odbywa się z wyprzedzeniem, podobnie jak wszystkie mycie i siekanie.

Wyczyść, jak idziesz: staraj się zmywać naczynia podczas gotowania, a jeśli nie możesz wykonywać wielu zadań, sprawdź, czy ktoś pomoże ci w kuchni podczas gotowania, zmywając wszystko, co nie będzie używane ponownie i odkładając je.

Daj wystarczająco dużo czasu na wszystko: pośpiech czyni szkodę.

Powodzenia!