Oto dobre pytanie od Maryi, która pyta:

Właśnie zacząłem robić chleb i uwielbiam go (nawet jeśli potrzebuję jeszcze trochę ćwiczeń), ale moja skórka z pizzy podzieliła się na pół zeszłej nocy. Miałem tanią wersję drewnianą i zastanawiam się, czy warto zainwestować w lepszą jakość? Czy powinienem trzymać się drewna, czy iść z aluminium? Widziałem Mario Batali, ale po prostu nie jestem pewien. Wszelkie porady lub sugestie?

Mary, jak często robisz pizzę? Jeśli robisz to regularnie, powiedzmy raz w tygodniu, wtedy skórka może być całkiem przydatna. Ale jeśli nie robisz pizzy zbyt często, a to jest chleb, o którym myślisz, sugerujemy trzymanie się metody, w której pieczesz swój chleb wewnątrz holenderskiego piekarnika lub innego ciężkiego garnka. Tworzy cudowną skórkę, a skórka nie jest konieczna. Oczywiście, jeśli próbujesz zrobić bagietki lub inne chleby o długim kształcie, garnek nie jest praktyczny. Jeśli robisz chleb jak to ORAZ pizza na bieżąco, mówimy, idź na to.

Skórka do pizzy Batali nadaje się szczególnie do małych kuchni, ponieważ składa się. (Patrz zdjęcie powyżej). Drewniana rączka składa się z powrotem na aluminiowe ostrze, co ułatwia przechowywanie.

• Mario Batali Pizza Peel, 29,95 USD w Food Network

Jest to doskonała opcja, jeśli masz mniejszą kuchnię i mało miejsca do przechowywania. Podoba nam się również, jak aluminiowa krawędź jest cieńsza i ułatwia przesuwanie pizzy na ruszt lub kamień. Nie jest też podatny na pękanie, chociaż możemy się martwić o wypaczenia. Ale nie mamy bezpośredniego doświadczenia ze skórkami aluminiowymi, więc nie możemy powiedzieć tego na pewno.

Z drugiej strony fajne jest to, że są one idealne do serwowania różnych rzeczy – możesz użyć go do podawania chleba, sera, przekąsek lub innych drobnych przekąsek.

Peeling na zdjęciu u góry pochodzi z Williams-Sonoma:
• Pizza Peel, 29,95 USD

Szukasz przepisów na pizzę? Spróbuj tych:
• Pizza z Domową Cienką Skorupą
• Pizza śniadaniowa

Związane z: Polowanie na dobry kamień do pizzy

(Zdjęcie: Williams-Sonoma)