Pytanie od Tamar – czy nie może się wydostać na zewnątrz, czy ona potrzebuje okapu?

Planuję remont kuchni i szukam nowych urządzeń. Moja historyczna komnata nie pozwoli mi wywietrzyć się na zewnątrz, więc musiałbym dostać kaptur z recyrkulacją, która nie jest zbyt skuteczna. Co więcej, nie ma górnych szafek nad tym zakresem, więc gdybym musiał zainstalować drogi kaptur w stylu komina, a nie wydmuchać go na zewnątrz.

Czy warto nawet patrzeć na okapy, jeśli będzie to kosztowne i prawdopodobnie niewiele? Czy powinienem po prostu być religijny, jeśli chodzi o otwieranie okna tuż obok zakresu? Zdobądź fan? Nie zamierzam kupować profesjonalnej gamy, ale chciałbym mieć przyzwoity gaz. Myślałem o firmie Bosch.

Tamar, zamierzamy pośpiesznie przekazać to pytanie czytelnikom, ponieważ nie pracowaliśmy zbyt wiele przy renowacji kuchni.

Jako kucharze możemy tylko powtórzyć to, co pewnie znacie dobrze, czyli takie mocne otwory wentylacyjne z wentylatorami, które zasysają dymy kuchenne i zapachy z zewnątrz są świetne. Wykonujemy wiele intensywnych pikanterii gotowania i pieczenia mięsa, a dobra instalacja wentylacyjna jest nieoceniona. Ilekroć spróbujemy tych manewrów na piecyku z dinkym wentylatorem tylko wewnątrz, dym rozsypuje się – nie rozprasza się.

Więc jesteśmy też ciekawi; jeśli kaptur nie może odpowietrzyć na zewnątrz, czy jest w tym jakiś cel? Chroń sufit przed odpryskami tłuszczu? Ładnie wyglądasz?

Co mówisz?

(Zdjęcie: Canadian Kitchen and Bath; kaptur Broan Porsche design)