Podczas sprzątania spiżarni, lodówki i zamrażarki podczas Kitchen Spring Cure możesz znaleźć tu i tam dodatkowe składniki, które wolisz wykorzystać teraz niż wyrzucić lub przekazać. Czasami te składniki są nieco zagadkowe i trudne do wykorzystania na raz. Nasze dobre pytania przez resztę tego tygodnia skupią się na kilku składnikach, z którymi masz problemy. Oto jeden z czytnika Nathan.

Skończyło się na kupowaniu WAY więcej pszenicy bulgur niż potrzebowałem na przepis. Mam teraz tę sporej torebce pszenicy bulgur w mojej spiżarni i nie wiem, co z nią zrobić.

Tabouli na następne pięć lat? Poza tym, co możesz zrobić z pszenicą bulgur? Do czego to służy, poza gęstnieniem zupy (do czego go użyłem) lub tabouli?

Pszenica spęczniona to spękana pszenica, która została już sparzona lub poddana wstępnej obróbce, więc szybko się ugotuje i spłynie po parzeniu lub zanurzeniu we wrzącej wodzie. Występuje w różnych rozmiarach ziarna; widzieliśmy bardzo dobre wersje i bardziej rozbudowane wersje.

Nathan, bulgur świetnie nadaje się do wielu potraw – nie tylko tabbouleh! Właściwie jedno danie, które naprawdę mi się podoba, to rodzaj odwrotnego tabbouleh, o znacznie większej ziarnistości niż pietruszka; to ciepła, lekka wegetariańska kolacja. Myślę też, że danie przedstawione powyżej wygląda niesamowicie dobrze; to z Wardy w kuchni o powierzchni 64 m², a jej przepis na pikantną zieleninę z bulgurem. Mniam mniam!

Oto te przepisy, a także kilka innych z The Kitchn i gdzie indziej. Ogólnie rzecz biorąc, spróbuj bulgur w każdej zimnej lub ciepłej sałatce z ziaren. Można go również gotować na parze i podawać z sosem jak makaron lub kuskus.

• Ciepła sałatka z pszenicy (lub odwrotna Tabbouleh)
• Spicy Greens mojej matki z Bulgurem (Tchicha bel Khoubiz) (na zdjęciu powyżej)
• Yazbek Kibbi
• Z plików: Warm Grain Salads for Fall
• Soczewica z pszenicą bulgur i karmelizowaną cebulką: Moujadara z Burghul
• Bulgur Wheat with Dried Cranberries
• MAJSTERKOWANIE. Tabbouleh

Czytelnicy? Jak korzystać z bulgur?

Następne pytanie?

Związane z: Dobre ziarna: co to jest gryka?

(Zdjęcie: członek Flickr Warda | kuchnia o powierzchni 64 m² z puli zdjęć The Kitchn Cure)