Cóż, odpowiedź nie jest tak ekscytująca. Mówiąc najprościej, istnieje więcej niż jeden rodzaj słodkich ziemniaków. Niektóre z nich są jasnymi, pomarańczowymi mizdrami, do których jesteśmy przyzwyczajeni, ale inne są bladożółte, jak ten powyżej. Czy są wymienne? Po prostu jedliśmy nasze na lunch, i…

…Smakuje jak słodki ziemniak. Nie takie dramatyczne, co? Ale mamy kilka myśli:

Często czytamy, że białe słodkie ziemniaki są mniej słodkie i bardziej skrobiowe niż ich pomarańczowe odpowiedniki. Są one często polecane jako substytut zwykłych ziemniaków, ale możemy się różnić. Podczas gdy białe słodkie ziemniaki są nieco mniej słodkie niż pomarańczowe, nie są to rudoziarnistości ani złote yukon.

Jedliśmy nasze upieczone w piecu i zwieńczone masłem, solą i brązowym cukrem (tylko jedna strona, więc mogliśmy zrobić czysty, obiektywny test smaku). Ugotowany biały słodki ziemniak jest bardziej suchy niż pomarańczowy, ale nadal kremowy z odrobiną masła.

Jeśli lubisz słodkie ziemniaki, ale chcesz łagodniejszego smaku, zamiast tego użyjemy białych słodkich ziemniaków – mogą one być pikantne lub słodkie. Jedna wskazówka: Stwierdziliśmy, że nasz biały słodki ziemniak nie pozostał twardy i świeży tak długo, jak inne ziemniaki, więc jedz szybko!

A co do różnicy między słodkimi ziemniakami i ignamami, to już inna historia. Przeczytaj nasze wyjaśnienie tego tutaj.

Związane z: Szesnaście rodzajów ziemniaków

(Zdjęcie: Elizabeth Passarella)