Wolno Cooker Chicken Piccata

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Prawdopodobnie najważniejszy smak w naczyniu pochodzi od pierwszych chwil, kiedy podnieś kilka aromatów, takich jak posiekana cebula i czosnek, zanim przejdziesz do przepisu. Wtedy zaczynają się tworzyć te proste smaki, które ostatecznie poprawiają ostateczny rezultat.

Niektóre powolne receptury gotowania, które wymagają, abyś wysmażał te aromaty oddzielnie na piecu, zanim dodasz je do urządzenia, wymagają tego z tego powodu; to szansa, aby nadać potrawom jak najwięcej smaku. Ale potem, zanim włączysz, wrzucisz smażone przedmioty do zimnej, wolnej kuchenki i wszystkiego innego.

Przypadek podgrzewania wolnej kuchenki

Dla Neela Paniz, szefa kuchni i autora The New Indian Slow Cooker, to nie miało większego sensu. “Na początku robiłem to w ten sposób, ale kiedy testowałem przepisy na moją książkę kucharską coraz częściej, odkryłem, że włączenie powolnej kuchenki do wstępnego podgrzania, podczas gdy moje napoje aromatyczne miały swoje zalety” – mówi. “Dodawałem wtedy gorące danie do gorącej potrawy, zamiast zaczynać od nowa”.

Indyjskie gotowanie, w szczególności, korzysta z tego podsmażania składników, aby stworzyć podstawowy smak. Prawie wszystkie indyjskie przepisy wymagają również, abyś najpierw napił się suchych przypraw w oleju, czyli aka kwitnienia, co pomaga je trochę obudzić. “Ale nawet gdybym gotował potrawę garnek, użyłbym tej metody, piekąc mięso na piecu, podczas gdy powolna kuchenka się rozgrzewa” – mówi Neela.

Wolno-wieprzowa Wieprzowina Vindaloo

(Źródło zdjęcia: Karla Conrad)

Jak to zrobić

To naprawdę nie zajmuje więcej czasu. W rzeczywistości to naprawdę oszczędza twój czas. Po umieszczeniu gorących składników w zimnym wolnym naczyniu wszystko musi się ponownie podgrzać, co może zająć dodatkowe 15 do 20 minut gotowania. “Mówisz o konieczności doprowadzenia tego, co już przyniosłeś, do określonej temperatury z powrotem do temperatury”, mówi Neela. Zamiast tego, podczas przygotowywania aromatów, włącz powoli kuchenkę w celu uzyskania wysokiej temperatury, a następnie obniż ją do odpowiedniej temperatury wymaganej w przepisie po umieszczeniu wszystkich składników w.

“Metodycznie ma to dla mnie sens: po przetestowaniu go w ten sposób na potrzeby mojej książki kucharskiej, wróciłem i dodałem ten krok do wszystkich przepisów” – mówi. I cieszymy się, że tak zrobiła, ponieważ ma dla nas wiele sensu.

Kolejna wskazówka od Ciebie! Dodaj gorącą wodę.

Po tym, jak napisaliśmy ten artykuł na początku zeszłego roku, garstka z Was dała nam kilka świetnych wskazówek dotyczących wstępnego podgrzewania. Spróbuj przelać wrzącą lub bardzo gorącą wodę do wolnej kuchenki, a następnie odwrócić ją do wysokiej temperatury. Woda pomoże jeszcze wolniej podgrzać kuchenkę, a także złagodzić wszelkie obawy związane z jej ogrzaniem. Następnie wylej wodę przed dodaniem składników.