Dzień Szkolnej Pieczenia 9: Pâte Brisée (Pie Crust)

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

Jesteśmy w środku prime time do pieczenia jabłkowego. A z okazji Święta Dziękczynienia na horyzoncie, jest coś ważnego, co powinieneś wiedzieć o zrobieniu tego klasycznego deseru: chodzi o to, by wszystko co robiłeś.

Jeśli wypełniasz swoje szarlotki surowymi, cienkimi kawałkami owoców, nadszedł czas, aby przemyśleć swoją strategię.

Smażenie jabłek wraz z cukrem i przyprawami doda Twojemu plackowi głęboki, bogaty karmelizowany smak. Ale jest jeszcze lepszy powód, aby dodać ten krok do procesu tworzenia ciasta.

Przygotuj, aby uzyskać bardziej stabilne ciasto

Największą zaletą wstępnego pieczenia nadzienia jabłkowego jest uzyskanie mocniejszego ciasta. Czy kiedykolwiek upiekłeś, a nawet zjesz, szarlotkę, która ma dużą lukę między owocem a górną skórką? Z pewnością. A w najgorszym przypadku, przerwa była tak głęboka, że ​​górna skorupa zapadła się w placek. Nie pozwól, aby stało się to w Święto Dziękczynienia.

Ta luka powstaje, ponieważ jabłka gotują się i mogą stracić poważną objętość podczas pieczenia ciasta. Sporządzanie jabłek jest o krok przed tym procesem; uwalnia płyn z owoców, powodując ich gotowanie i utratę objętości przed pieczeniem. Zniechęca więc przepaść między szczytem nadzienia jabłkowego a wierzchnią skórką, pozostawiając ciasto z grubą warstwą jabłek od dołu do góry.

Gotowy do napełniania z wyprzedzeniem

Wstępne gotowanie jabłek oznacza również, że nadzienie do ciasta może być wykonane z wyprzedzeniem – jest to zdecydowana premia, gdy jest dużo do zrobienia w czasie świąt, takich jak Święto Dziękczynienia. Możesz teraz przygotować nadzienie, przechowywać je w lodówce, jeśli zamierzasz gotować za kilka dni, lub przechowywać je w zamrażarce, jeśli robisz nadzienie ponad tydzień wcześniej.