Jak zrobić Hot Cross Buns

(Image credit: Quentin Bacon)

Mierzymy wiele rzeczy w kuchni – używamy wagi, miarki, miarki, miarki i miarki – wszystko na naszą korzyść – ale jedno narzędzie pomiaru jest często pomijane przy budowaniu lepszego słoja narzędziowego: linijka.

Teraz miarka nie ma na celu zapewnienia, że ​​wszystkie twoje kostki ziemniaczane są dokładnie tymi samymi wymiarami (chociaż dobrze dla ciebie, jeśli spróbujesz tego); zamiast tego ładna, prosta krawędź w kuchni pomoże ci stworzyć lepsze sosy i przygotować bardziej konsekwentnie ukształtowane, upieczone i krojone wypieki.

Władca metalu, który je rządzi

Chociaż prawie każdy linijka (lub nawet mała taśma miernicza) może zostać wykorzystany w kuchni, prosta prosta metalowa linijka jest najlepsza dla domowego kucharza. Łatwo jest wytrzeć, nie odkształca się w gorącej wodzie i leży płasko.

Upewnij się, że linijka nie ma podkładki antypoślizgowej (punkty bonusowe, jeśli linijka jest dwustronna), jest łatwa do odczytania i że pomiar rozpoczyna się tuż przy końcu linijki (bez zaokrąglonych krawędzi lub odstępów).

Pro Tip: Zaskakująco będziesz mieć najwięcej szczęścia na zakupy dla tych władców w sklepie z artykułami do domu.

Użyj miarki, aby zmierzyć sos

Aby sos lub polewkę zmniejszyły się o połowę, przyklej linijkę do patelni po pierwszym umieszczeniu jej na kuchence. Zmierz ponownie po sugerowanym czasie gotowania.

Chociaż może to wydawać się nadgorliwym krokiem dla dobrze zorientowanego kucharza, ta praktyka jest świetna do szkolenia oczu nowych kucharzy. Jest również przyjemny w użyciu przy produkcji bardziej kosztownych sosów – powiedzmy, redukcji balsamicznej – aby sos był odpowiedniej mocy i nie był rozgotowany przed ostudzeniem.

Możesz użyć tej samej sztuczki, gdy przepisy wymagają “pokrycia fasoli cala wodą”. Ponownie, prosty krok do zapewnienia sukcesu.

Jak zrobić ciasto z blachy czekoladowej

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Użyj miarki do zmierzenia naczyń

Czasami rozmiar pan jest niezbywalny, a jak inaczej będziesz wiedzieć, czy twój patelnia z tartą na dłoni jest w rzeczywistości 10 cali? Rozmiary pan różnią się w zależności od producenta, więc podwójne sprawdzanie wielkości patelni może uchronić Cię przed wysuszeniem zapiekanki zapieczonej w szerszym, głębszym naczyniu żaroodpornym.

Pro Tip: Zmierz garnki i patelnie na ich dnie zamiast na górze, aby uzyskać najdokładniejszy pomiar.

Użyj linijki, aby zmierzyć średnicę i grubość ciasta

Tak, to cienkie ciasto na pizzę naprawdę musi być zwinięte do średnicy 10 cali. Lepsze herbatniki pochodzą z pomiaru grubości ciasta.

Ostry brzeg metalowej linijki można również wykorzystać do dzielenia ciasta w szczyptę. Wielu profesjonalnych piekarzy również używa linijki podczas poziomowania i dzielenia warstw ciasta, aby upewnić się, że każda warstwa ma tę samą grubość. Możesz także uruchomić nóż lub nóż do pizzy tuż przy krawędzi linijki podczas cięcia ciasta na rogaliki lub rolki do pizzy.

Użyj miarki do pomiaru porcji

Nie potrzebujesz fantazyjnego serwetki do ciasta, aby uzyskać 12 plasterków o tej samej szerokości – wystarczy linijka i ostry nóż. Pomiar batoników, szybkiego chleba, a nawet chleba może być bardziej spójny z linijką kuchenną. Daj linijce lekką warstwę oleju i umieść ją bezpośrednio na kleistych karmelkach, aby zmierzyć rozmiar ziarnistej karmelki lub wilgotnego marshmallows.

Czy trzymasz linijkę w kuchni??