(Źródło zdjęcia: Dana Velden)

June Taylor od 25 lat produkuje jej małe, seryjnie produkowane przetwory, na długo zanim stało się popularne. Nauczyła się kilku rzeczy po drodze, z których wiele dzieliła się z nami w swojej 5 Essentials for Relaxed and Joyful Preserve Making post last week.

Oto kilka słów mądrości z czerwca, dlaczego uważa, że ​​konserwowanie stało się bardziej popularne w dzisiejszych czasach i dlaczego używa całego owocu w swoich przetworów..

(Źródło zdjęcia: Dana Velden)

Dlaczego zachowanie jest teraz tak popularne?

Myślę, że koło się kręci. Myślę, że cykl się zbliża i jestem bardzo zadowolony z tego. Byliśmy w bardzo mrocznych czasach, gdy przemysł powiedział nam, że nie możemy zrobić tego dla siebie, że mogą to zrobić lepiej i taniej, że nie jest to honorowa praca i nie ma żadnej wartości. Myślę, że ludzie kwestionują teraz te założenia. Pytali o jedzenie, z którym dorastali, kwestionując założenia, że ​​nie możemy się troszczyć o samych siebie.

Myślę, że częściowo wynika to również z naszego systemu ekonomicznego, ponieważ obecnie jest tam mniej miejsc pracy. Młodzi ludzie są trudniejsi, więc muszą stworzyć swój świat. Oczywiście, ludzie rzadko chodzą po skarpetach, ale wciąż odkrywamy dbanie o samych siebie, dbanie o nasze społeczności. W nowym pokoleniu istnieje silny nacisk społeczności na wspólne robienie tych rzeczy. Wszystko: ogrodnictwo, dziewiarstwo, szycie, konserwowanie. Jestem po prostu zachwycony.

(Źródło zdjęcia: Dana Velden)

Czy możesz wyjaśnić swoje podejście do korzystania z całego owocu??

Jestem bardzo zakorzeniony w przeszłości. Inspirują mnie ludzie, którzy naturalnie pracowali nad tym, co rośnie wokół nich i mieli szacunek do jedzenia, więc nigdy niczego nie wyrzucili. Myślę, że w naszej nowoczesnej kulturze jest ogromna ilość odpadów. Ktoś kiedyś zapytał mnie w wywiadzie, jakie jest moje pierwsze wrażenie z Wielkiej Brytanii. Nie było: “O mój Boże, warzywa są fantastyczne, kocham to i to”. To była porcja i odpadki. To była pierwsza rzecz, która mnie uderzyła.

Mówię moim uczniom, że ludzie początkowo wytwarzali maseczki z owocami, ponieważ mieli zapasy. Owoce mogą nie być idealne, więc po prostu wycinasz wormhol lub miękki punkt. Używam tego modelu w mojej firmie. Kupuję nadzwyczajne jabłka od mojego rolnika po obniżonej cenie za wytwarzanie masła jabłkowego. Całkowicie mu ufam, bo znam jego operację i byłem tam kilka razy. Powiedziawszy to, jestem również pedantem, który nie wykorzystuje owoców, które są zbyt drogie. Czasami rolnik powie mi “o, ale to dobrze na dżem” i mówię “no, nie jest”. Dostajesz tylko tyle, ile wkładasz. Tam jest równowaga.

To ciemna droga uprzemysłowienia, którą pokonaliśmy. Bierzemy mięso i odrzucamy je, lub ignorujemy liście na drzewie. W The Still-Room wytwarzamy pektyny z nasion i membran, które są zwykle odrzucane. Nigdy w swojej całej karierze nie pracowałem z komercyjną pektyną. Od samego początku nigdy nie miałem takiej chęci. Nie podoba mi się faktura i nie ma takiej potrzeby. Kiedy robimy marmoladę, bierzemy nasiona i membrany naszych owoców i tworzymy z nich naturalną pektynę. Wzmacnia to pojęcie, że owoc da ci wszystko, czego potrzebujesz. Dotyczy to wszelkiej dobrej kuchni – nie oddalamy się od składników. Pozwolisz swoim składnikom mówić. Po prostu włączasz je za pomocą małej techniki.

Dzięki, czerwiec!

Więcej o June Taylor Preserves & The Still-Room

Aby uzyskać więcej informacji na temat June Taylor Preserves i The Still-Room:
  • Odwiedź stronę internetową i poszukaj czerwca na targu Ferry Plaza Farmers ‘Market w San Francisco w soboty.
  • Obserwuj ją na Instagramie @jamwifey.