Czym jest BLT bez smugi mayo? Czym jest sałatka ziemniaczana bez zdrowej gałki tego gęstego i kremowego sosu? Czym są frytki bez tej idealnej przyprawy? Można śmiało powiedzieć, że jedzenie na dużą skalę nie byłoby takie samo bez mayo – szczególnie w szczególności specjalnego mayo.

Mówię oczywiście o Duke’u. Jak powie ci każdy południowiec, Duke’s to najlepszy majonez.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

Krótka historia majonezu księcia

Historia Duke’a rozpoczyna się w Greenville w Południowej Karolinie. W 1917 r. Eugenia Duke zaczęła sprzedawać kanapki z domowym majonezem żołnierzom z pobliskiego Fort Sevier. Jej kanapki stały się tak popularne, że w ciągu kilku lat sprzedawała je w drogeriach, sklepach spożywczych i hotelu w centrum Greenville. Ale jasne jest, że prawdziwą gwiazdą była jej Mayo, którą zaczęła rozlewać do dystrybucji.

A reszta, jak mówią, jest historią: w 1929 r. C.F. Rodzina Sauer z Richmond w stanie Wirginia kupiła przepis i produkt, który dziś stał się regionalnym produktem w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych..

Co sprawia, że ​​Duke’s So Good?

W dzisiejszych czasach można znaleźć wszystkie rodzaje majonezu: Majonez z różnymi olejkami, takimi jak awokado, słonecznik, krokosz; majonez o różnych profilach smakowych, takich jak Sriracha, chipotle i barbecue mayo; możesz nawet znaleźć wegański majonez!

Ale książę zawsze będzie numerem jeden z jednego prostego powodu – i taki jest gust. Jest kremowy, cierpki i po prostu odpowiednia ilość słodyczy. Smakuje praktycznie na wszystkim.

Jak cieszyć się majonezem Duke’a

Uwielbiam Duke’a smażonego na smażonej bologna, lekko spalonego na brzegach od smażenia na mojej żeliwnej patelni, która została przekazana dwa pokolenia od mojej babci ze strony matki.

Uwielbiam Duke’a z wycinkami pomidora na zwykłym białym pieczywie podczas dusznych i wilgotnych letnich miesięcy.

Uwielbiam Duke’a jako bazę dla świeżego, domowego dressingu na ranczo z maślanki, który jest maczany na sałatce z klina z dużą ilością chrupiącego, pieprzonego boczku i kawałkami sera pleśniowego.

I nie zapominajmy, że mnóstwo danie z grilla Duke’s pomaga olśnić, jak sałatka ziemniaczana z kawałkami russet lub Yukon Gold taters, słodka smaczek i żółta musztarda, lub pikantny, ocet winny coleslaw.

Ilekroć sklep spożywczy, łapię nie mniej niż cztery słoiki z majonezem Duke’a (ponieważ nie ma większego smutku niż świeżo z mayo, kiedy go najbardziej potrzebujesz). Ale nie wierz mi na słowo. Spróbuj sam. Może ty też zobaczysz światło majonezu księcia.

Kup to: Majonez Diuka

Czytaj więcej: Homemade Mayonnaise vs. Duke’s: Decyzja rodziny