(Źródło: American Meat Institute)

Kilka tygodni temu odbyłem bardzo pouczającą rozmowę z kilkoma przyjaciółmi na bekonie.

Dotarliśmy do tematu, ponieważ rozmawialiśmy o planowaniu posiłków io tym, jak to było w przypadku budżetu i zmęczenia podczas gotowania. Wszyscy w samochodzie byli nowi lub prawie 30-tka, więc czuliśmy się tak, jak gdyby rozmowa była właściwa.

Wtedy moja przyjaciółka Allison, osoba, która zawsze uczy mnie czegoś nowego o gotowaniu z jej eleganckim i nie wymagającym wysiłku sposobem na zajęcie się tym, opisała, jak kiedyś znowu zaczęła jeść mięso, bekon stał się jej kluczem do bezstresowych posiłków w tygodniu. Jej recepta na fasolę i zielenie zaczyna się od “jednego funtowego bekonu, pokrojonego w duże kawałki i podsmażonego na żeliwnym patelni, aż będzie chrupiąca, odcedzić i zaoszczędzić połowę płynnego tłuszczu do gotowania, a resztę zostawić bekonem”.

Inny przyjaciel przyniósł brukselkę i boczek. Później zadzwonił do mnie znajomy, pytając o sposób na pozbycie się tłuszczu z boczku, który uratowała z serii weekendowych brunchów. Wszyscy mówimy o bekonie jako składnik posiłku, jako starter lub polewa. Dla jednych było to jedyne mięso, jakie naprawdę robili. Moje własne przyzwyczajenia kucharskie są podobne – boczek, w przeważającej części, jest przyprawowy i przyprawowy i nigdy tak naprawdę nie jest gwiazdą. Dlaczego i jak dokonywaliśmy tych wyborów, które doprowadziły nas do gotowania z boczkiem w ten sposób, z pewnością była to funkcja smaku, ale koszt był na tym samym poziomie priorytetu. Więc zapytałem wszystkich o to: Czy boczek jest najbardziej ekonomicznym sposobem spożywania mięsa?

Mam wszystko dookoła.

Dlaczego boczek jest najbardziej ekonomicznym sposobem na zjedzenie mięsa

Kiedy po raz pierwszy zacząłem tworzyć tę listę, zacząłem czuć, że było to dość oczywiste. Oczywiście można uzyskać dużo smaku z odrobiny boczku, i oczywiście możesz użyć tłuszczu z boczku, ale kiedy otworzyłem dyskusję na resztę zespołu i kilku przyjaciół, lista nadal rosła z pomysłami i powodami, które nawet mi się nie przydawały. Skończyło się na kilku punktach, które zachwiały mną na łasce bekonu od początku.

(Image credit: Apartment Therapy)

Bekon dobrze się zamarza.

Nawet jeśli nigdy nie kupisz tego funta z boczku, który kupiłeś, możesz go całkowicie uchronić przed zepsuciem, przyklejając go do zamrażarki. Możesz też kupić bekon luzem i natychmiast go zamrozić. Pozwala to łatwo uniknąć marnotrawstwa żywności, a jeśli kupujesz słoninę luzem, często możesz uzyskać znacznie niższą cenę za funt. Co najważniejsze, można gotować boczek prosto z zamrażarki. Jeśli nigdy nie dostałam go do porcji (co jest prawie zawsze), po prostu wycinam trochę nożycami kuchennymi, by użyć ich jako tłuszczu do smażenia warzyw lub aromatów. W tym tempie funt bekonu zostaje użyty w co najmniej kilkanaście posiłków.

Więcej o mrożeniu boczku

  • Jak zamrozić boczek do łatwego gotowania później
  • Lepszy sposób na zamrożenie boczku
  • Jak długo jest dobry boczek po zamrożeniu?

Boczek jest niedrogi.

Według National Pork Board, krajowa średnia cena bekonu wynosi 4,70 USD za funt. Biorąc pod uwagę wszystko, co możesz z tym zrobić, jest to całkiem niezłe, jeśli chodzi o kawałek mięsa, który ma tak daleko sięgające zastosowania. Teraz, w zależności od specyfikacji, funt bekonu może kosztować nawet 12 dolarów, ale są punkty wejścia dla każdego portfela i każdego zestawu problemów. Ja, po pierwsze, jestem po prostu szczęśliwy, że istnieją takie opcje, więc gdy chcę wydać trochę gotówki na bekonie z czarnego lasu, zamiast centralnie ciętego boczku, który zwykle kupuję, mogę.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Dostajesz mięso i tłuszcz.

Nie robisz steka i nie oszczędzasz tłuszczu, ale kiedy smażysz bekon, oszczędzanie tłuszczu nie jest nawet dłuższą myślą. Ponieważ ten tłuszcz niesie ze sobą cały dymny, wieprzowy smak, który dostarcza sam bekon, jest tak samo wartościowy jak chrupiące mięso. Wszystko to prowadzi nas do trzeciego powodu, dla którego boczek jest najbardziej ekonomicznym sposobem spożywania mięsa: To jest twofer. Za jednym cięciem dostajesz mięso i tłuszcz. Możesz użyć wytopionego tłuszczu w smażonych warzywach, wypiekach, domowych popcornach i granolach. I jestem pewien, że po prostu podskakuje na powierzchni.

Inspiracja receptury

  • Jak zrobić boczek tłuszczu popcorn
  • Pikantny boczek-rozmaryn Granola

Możesz go kupić za pomocą płyty i mieć ją na swój sposób.

Ta wskazówka pochodzi od naszej redaktorki, Meghan, która wskazuje, że kupowanie boczku za pomocą płyty pozwala ci pokroić i pokroić w kostkę to mięso, jak chcesz. Jest fanką kubowania jej na dania typu carbonara, ale sugeruje też, że kroi ją grubo i traktuje jak wieprzowy brzuch, a nawet szynkę i przygotowuje z długim, powolnym kucharzem i szybkim nadzieniem. W tym momencie widziałem bekon z płyty w zwykłym sklepie spożywczym – ale żeby być uczciwym, to wtedy mieszkałem w Iowa, w krainie wieprzowiny – ale większość rzeźników nosi to cięcie, bez względu na to, gdzie jesteś.

Możesz kupić dokładnie to, czego potrzebujesz w przypadku rzeźnika.

Ten punkt piggybacks (ha!) Od przeora. Posiadanie go na swój sposób, obejmuje również tylko taką ilość, jakiej potrzebujesz. Możesz kupić plastry bekonu za funt z większości sklepów spożywczych z przypadku rzeźnika. Co oznacza, że ​​jeśli chcesz kupić kilka sztuk na śniadanie (podnosi rękę!), To jest miejsce, w którym można to zrobić. Poza umiejętnością kupowania tego, czego potrzebujesz, skrzynka dla rzeźni często oferuje różnorodne przyprawione bekon. Bekon z czarnego lasu, odmiana oferowana przez Whole Foods Market i Wellshire Farms, jest czymś, co często kupuję tylko kilka sztuk w całym opakowaniu.

Bekon z Chrupiącym Brązowym Cukrem

(Źródło zdjęcia: Nealey Dozier)

Główne smaki bekonu mają uniwersalne zastosowanie.

Kiedy się to wszystko sprowadza, bekon jest tylko nośnikiem tłustego, słonego, dymnego smaku. A gdy są prawidłowo stosowane, te smaki mogą być wszędzie. Pamiętasz ten okres kilka lat temu, kiedy boczek przeszedł ze stołu śniadaniowego na prawie każdą rzecz, którą zjedliśmy? Nawet gdy był krzykliwy i zupełnie niepotrzebny, można było zrozumieć, jak to działa. Babeczki z boczkiem z klonu nadal się rozwijają, ale poza bardziej dzikimi aplikacjami, trójskładnik smaku bekonu jest kluczem do wszystkiego, od lepszej porcji prażonych brukselskich kiełbasek do nadziewanej polędwiczki wieprzowej.

Możesz kupić boczek, w który wierzysz.

Rodzaj kupionego bekonu ma tak wiele wspólnego z priorytetami. Możesz kupić pęczek bekonu za tani za kilka dolarów za funt, albo możesz wydać ponad 10 dolców i ledwo trafić na funt. Jest wiele opcji i każdy jest związany z tym, co jest dla ciebie ważne. Mam paczkę benton Bentona ukrywającą się w mojej zamrażarce, ponieważ czekam na odpowiednią okazję do jej użycia, a tymczasem kupiłem gamę produktów w różnych cenach. Bekon Oscara Meyera zawsze zaskakuje mnie tym, jak chrupiące jest to jedzenie, a kiedy robiłem Whole30, brak cukru na bekonie z U.S. Wellness Meat nie sprawił, że był on mniej pyszny. Ale jedną rzeczą, o której nie wspomina się, jest to, że gdziekolwiek jesteś w tym spektrum, boczek będzie dobry.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Bekon może pomóc ci zjeść twoje warzywa, fasolę i ziarna.

To prowadzi nas z powrotem do miejsca, w którym zaczęliśmy rozmową o bekonie jako najbardziej ekonomicznym sposobie jedzenia mięsa. Kiedy mięso nie jest podstawowym elementem diety, zwykle zboża, warzywa i fasola zajmują to miejsce – żywność, która jest opłacalna sama w sobie. Ale boczek pozostaje, ponieważ często pomaga nam jeść więcej tych rzeczy w naprawdę pyszny sposób. Nie miałem przepisu na kapustę, kapustę lub brukselkę, że boczek nie jest lepszy. Ziarna smażone w odrobinie tłuszczu z boczku przed ugotowaniem są absolutnie pyszne, a fasola duszona w obecności dymnego, tłustego bogactwa bekonu ma legiony fanów.

Inspiracja receptury

  • Braised Bacon and Kale
  • Pieczone ziemniaki z boczkiem i brukselką
  • Pieczona kapusta z boczkiem
  • Bacon i smażony ryż Kimchi Frittata