Diabelskie jajka z awokado z dodatkiem przypraw

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Może jestem tu zupełnie sam, ale czasami wydaje mi się, że diabelskie jajka są nudne, szczególnie gdy robię ich dużą porcję. Zaczynam się zastanawiać, czy robię coś złego, ponieważ zwykle trwa to znacznie dłużej, niż planowałem. Ale powiedziano mi, że potrzebuję mądrzejszego planu gry. Zbadałem zespół Kitchna i przyjechali na ratunek z kilkoma napiwkami!

(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

1. Gotuj i przechowuj jajka z wyprzedzeniem do tygodnia.

Było kilka obozów, czy je obierać, czy nie, ale istnieje konsensus w sprawie pozostawienia jajek nieprzyciętych. Niecięte jaja na twardo wystarczą na tydzień w lodówce. Jeśli naprawdę chcesz kupić sobie kilka dni, wiedz, że masz opcje. Gdy jajka zostaną całkowicie schłodzone – obrane lub nieobrane – przechowuj jajka w hermetycznym pojemniku, aby uniknąć efektu.

2. Wypełnij i przechowuj osobno w torbie!

Na dwa dni przed podaniem można wykonać nadzienie – w przeważającej części. Wyłóż żółtka i dodaj wszelkie podstawowe składniki, których używasz do nadzienia. Mayo, musztarda, sriracha, awokado, grecki jogurt – wszystkie te rzeczy mogą być dodawane do żółtek z wyprzedzeniem, ale pozostawiają chrupki do miksowania przed napełnieniem jajek lub po jedzeniu na wierzchu. Przechowuj przygotowaną mieszankę na maksymalnie dwa dni. Aby uniknąć tworzenia się tej dziwnej skorupy na wierzchu, należy przechowywać mieszaninę w zamykanym worku. Wtedy możesz po prostu wyciąć jeden koniec i wbić go w białko.

3. Złóż jajka diabelskie nie wcześniej niż dzień wcześniej.

W tym momencie mówimy o przygotowaniu ich przez nadzienie dodawane do białek. Możesz ułożyć jajka i przechowywać je bardzo dobrze pokryte do 12 godzin przed lub na noc. Osobiście nie popchnęłabym ich przez cały dzień, ponieważ nadzienie nie będzie najlepsze. Niezależnie od tego, jeśli dopełniasz jajka bekonem, scallionem, orzechami, chrupiącą cebulką lub cokolwiek innego, co musi się skończyć, wstrzymaj ich dodawanie do samego rana przed podaniem.

Nasze ulubione przepisy z Deviled Egg

Przewodnik na twardo na jajka na twardo

Istnieją dwie metody na jajka na twardo, które możemy uzyskać za sobą: sprawdzony klasyczny i gotowany na parze wariant za pomocą elektrycznego szybkowaru.

1. Na płycie kuchennej: Jest to klasyczna metoda gotowania jajek na twardo i ta, na której opieramy się podczas gotowania tylko kilku jaj na raz. Gdy garnek jaj zagotuje się, usuń go z ognia i ustaw zegar, aby jajka były ugotowane dokładnie tak, jak lubisz..

  • Dla jędrnych, ale nadal kremowych jajek na twardo: 7 minut
  • Dla bardzo twardych jajek na twardo: 9 minut

2. W szybkowarze elektrycznym: Gotujesz dużą porcję jajek na twardo? Szybkowar elektryczny (lub Instant Pot) to nasze ulubione narzędzie do pracy.

  • Dla jędrnych, ale nadal kremowych jajek na twardo: 7 do 8 minut
  • Dla bardzo twardych jajek na twardo: Od 9 do 10 minut