Przyznajemy, że mango to jeden tropikalny owoc, którego nigdy nie będziemy w stanie się poddać. Niezależnie od tego, jak kuszące mogą być lokalne gruszki, jabłka i jeżyny, przynęta mango zawsze będzie z nimi. To po prostu taki pyszny owoc – złoty, słodki i trochę cierpki w tym samym czasie. Ostatnim razem, gdy mieliśmy ich gromadę, przenieśliśmy je w prostą pannę cotta dla świeżego, dokończyć, super łatwego deseru.

Kiedy ostatnio robiłam panna cotta, mówiłam o tym, jak prosty jest ten deser. Oto ten przepis, który obejmuje jogurt i jagody. Ta nie różni się łatwością, a tym razem jest uzupełniona soczystymi kawałkami mango. To łatwy, letni deser i taki pyszny. Bez glutenu!

Mango Panna Cotta

służy od 6 do 8

Jeden pakiet 0,25 uncji sproszkowanej żelatyny, około 3 łyżeczki
1/4 szklanki zimnej wody
2 szklanki kremu
1/4 szklanki cukru
2 szklanki mleka
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej
Szczypta soli
2 do 3 bardzo dojrzałych mango

Posyp sproszkowaną żelatynę nad 1/4 szklanki zimnej wody w średniej misce i odłóż na bok, aby zmiękł przez około 5 minut. W małym rondlu podgrzej śmietanę i cukier na lekki ogień, następnie wyłącz ogrzewanie. Wymieszaj, aby cukier całkowicie rozpuścił się w cieczy, a następnie wymieszaj w mieszance żelatynowej, upewniając się, że wymieszałeś wszystkie grudki. Wymieszaj mleko, wanilię i sól.

Obierz i pokrój mango na małe kawałki. (Zobacz wideo z Curtis Stone demonstrujące, jak wyciąć mango.)

Równomiernie podzielić około 2/3 kawałków mango na 6 misek lub ramekinów. Wlać mieszaninę pannyotta na mango. Włóż do lodówki, aby się ochłodziła. Kiedy panna cotta staje się jędrna (po około godzinie) równomiernie rozprowadzić resztę mango na wierzchu panna cotta i kurzu lekko gałką muszkatołową. Chłodź, aż stanie się całkowicie jędrny i podawaj.

Związane z: Przepis: Rosewater Yogurt Panna Cotta z jagodami

(Zdjęcia: Faith Durand)