Wśród rzędów uniwersalnych ciast, ciast, pełnoziarnistych i alternatywnych mąki (takich jak migdały i orzechy kokosowe) stoją jaskrawoniebieskie kanistry, które wyglądają, jakby były tam od dziesięcioleci. To dobra mąka “Wondra”. Przechodzę obok tego od lat, zaintrygowany staroświecką wytwórnią, ale nigdy wystarczająco, aby przestać i naprawdę dowiedzieć się, co to jest i co wyróżnia go od reszty. Okazuje się, że może zrobić całą masę wspaniałych rzeczy, czyniąc go godnym dodatkiem do spiżarni.

Czym jest Wondra Mąka?

Mąka Wondra to nazwa rodzaju błyskawicznej mąki. Ponieważ marka jest tak rozpowszechniona, nazwa Wondra ma tendencję do odwoływania się do jakiejkolwiek natychmiastowej mąki, gdy jest wymagana w przepisach.

Mąka instant to niskobiałkowa, drobno zmielona mąka pszenna, która została wstępnie ugotowana i osuszona. Podczas gdy inne mąki mogą się porwać i zlepić po podgrzaniu lub zmieszaniu z płynem i muszą być ugotowane, aby pozbyć się jego surowego smaku, Wondra natychmiast rozpuszcza się w płynach i nie tworzy grudek.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Jak korzystać z Wondra Mąka

Najczęstszym zastosowaniem mąki Wondra są zgrubienia sosów i sosów, ponieważ nie będą one tworzyć grudek. To naprawdę dopiero początek. Ponieważ jest to mąka o niskiej zawartości białka, można ją wykorzystać jako mąkę z ciasta, aby uzyskać super-płatkowatą skórkę. Może być również stosowany do chleba z mięsem, rybą lub warzywami, ponieważ przy smażeniu lub pieczeniu zapewnia im wyjątkowo lekką i chrupiącą skórkę..

Pierogi z kurczaka czosnkowego Jacquesa Pépin

(Image credit: Lauren Volo)

Podczas przygotowywania naleśników, mąka Wondra może zastąpić uniwersalny, a ciasto będzie musiało tylko odpoczywać przez 10 minut, a nie przez 30 minut lub więcej, o które zwykle się prosi, ponieważ natychmiast rozpuści się. Na koniec, jeśli smarujesz i wyrabiasz miseczki do ciast, używając Wondra pomaga równomiernie przykrywać patelnię i zapobiegać tworzeniu się grudek. Jesteśmy wielkimi fanami tej długoletniej kuchni i uważamy ją za bonus w spiżarni.

Jak lubisz używać mąki Wondra?