Brokuły już od jakiegoś czasu siedzą w cieniu kalafiora. Obserwowałem, jak to się dzieje, powoli, ponieważ kalafior i jego zadziwiające przepisy nabierają całej uwagi. Dobre zielone zielone brokuły – plakat dziecka dla wszystkich cudownych warzyw – są pełne witamin, minerałów, błonnika pokarmowego, przeciwutleniaczy i białka. Nie odrzucajmy go jak ciemnego mięsa z rodziny kapustowatych; to taki, który powinniśmy brać pod uwagę regularnie.

A co ważniejsze, wykorzystajmy w pełni każdą ostatnią część brokułów – to prawda, każda część. To znaczy, zjedz swoje łodygi! Zapłaciłeś za nie (i to najlepsza część).

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

Wskazówka: W zależności od tego, jak wyciąć łodygi, mogą gotować kilka minut szybciej niż różyczki.

Jak przygotować pędy z brokułami

Użyj ostrego noża szefa kuchni, aby odciąć grubą łodygę od głowy różyczki. Pokroić około 1/2 cala od wysuszonej podstawy łodygi. Wygładź trzpień nożem do obcinania, przycinając wszelkie pędy boczne i liście. Użyj obieraczki do warzyw, aby obrać włóknistą warstwę zewnętrzną łodygi. Przeciąć łodygę, aby wytworzyć rundy. Ustaw kąt noża po przekątnej, aby uzyskać plastry podłużne. (Możesz wyciąć podłużne plasterki w zapałki lub patyki, jeśli chcesz.)

Alternatywnie, umieść trzpień pionowo na obciętym końcu. Wykonaj 4 pionowe cięcia wzdłuż boków brokułów – wyrównując zaokrąglone boki łodygi. Umieść łodygę na desce wzdłuż jednego z jej ściętych boków i przecinaj ją, aby utworzyć prostokątne płyty. Układaj kilka płyt jednocześnie i przecinaj je, aby uzyskać zapałki lub patyki. Możesz przeciąć je dalej, aby wyprodukować kości.

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)

7 sposobów gotowania z pączkami brokułów (i ożywić swoją miłość do brokułów)

  1. Dodać łodygi brokułów do wszelkich pieczonych, gotowanych na parze, smażonych lub smażonych w mące przepis brokułowy. Jeśli chodzi o pieczenie i gotowanie na parze, pamiętaj, że gotowanie może potrwać nieco mniej czasu.
  2. Dodaj łodygi brokułów do warstwy śniadaniowe. Jajka + mleko + cebula + szpinak + brokuły łodygi i różyczki + ser + chleb jednodniowy (w kostkach). Piec do momentu ustawienia jajek.
  3. Dodaj łodygi do smażone brokuły i podawać z ryżem.
  4. Rozdrabnij łodygi na tarce tartacznej lub za pomocą przystawki do rozdrabniania na robot kuchenny. Dodaj rozdrobnione pędy do domowe hamburgery wegetariańskie, lub połączyć je z rozdrobnionymi ziemniakami (lub innym warzywem), razem z jajkiem i odrobiną mąki; Smażyć na patelni w cieście w pikantnym cieście.
  5. Potnij pędy w zapałki i rzuć je w świeża wiosna lub domowe wegetariańskie sushi.
  6. Brokuły Blanch wyrastają krótko, więc pozostają ostre i serwują je na półmisek warzyw surowych (nawet lepiej niż ugryźć w prawie surowy floret).
  7. Zrobić tartan z brokułów. Pociąć cienko łodygi i piec lub parować, aż będą delikatne. Rozsmaruj masło i Dijon lub ziarnistą musztardę na lekko opieczonym kawałku wina z bólu lub jakimś dobrym, chrupiącym pieczywie. Rozłóż pędy brokułów, aby lekko się nakładały. Na wierzch z pokrojonym serkiem cheddar lub serem Gruyere i wstaw do brojlerka, aż ser lekko się zrumieni i bulgocze.

(Źródło zdjęcia: Rachel Joy Barehl)