(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Choć wszyscy prawdopodobnie staramy się planować z wyprzedzeniem i sprawić, by kolacja na stole była łatwa i wolna od stresu, spójrzmy prawdzie w oczy: nie zawsze tak się dzieje, nawet przy najlepszych intencjach. Nawet jeśli masz zamrażarkę zapełnioną mięsem, nie możesz z nią wiele zrobić, dopóki nie zostanie rozmrożona.

I chociaż najlepszym miejscem do roztopienia jest lodówka, co się stanie, gdy zapomnisz to zrobić i kolacja musi się wkrótce wydarzyć? Przeczytaliśmy tę wskazówkę na temat szybkiego rozmrażania żywności i musieliśmy spróbować!

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Oryginalna wskazówka

Teoria mówi, że niektóre powierzchnie lepiej się rozmrażają niż inne. W szczególności, metale, takie jak aluminium i stal nierdzewna, będą szybciej rozmrażać żywność niż powierzchnie z kamienia lub drewna. Czemu? Metale te pochłaniają ciepło otoczenia i przenoszą je do żywności, przyspieszając rozmrażanie. Istnieją nawet specjalne deski do rozmrażania, które są sprzedawane z tych materiałów.

Czytaj więcej:

  • Odmrażanie nie jest nauką o rakietach – zdrowie mężczyzn
  • 24 Niezbędne kuchenne sztuczki i porady – Poważne jedzenie

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Metoda testowania

Aby przetestować tę teorię, zamroziłem dwa kotlety wieprzowe o grubości 1/2 cala, a następnie przenieśliśmy jeden kotlet wieprzowy na aluminiową blachę do pieczenia, a drugą na kamionkę..

Umieściłem talerz i aluminiową blachę obok siebie na blacie kuchennym i sprawdzałem co 15 minut, aż się rozmroziło i nie twarde już w środku.

Wyniki

Po zaledwie 1 godzinie kotlet schabowy na aluminiowej blasze do pieczenia był całkowicie rozmrożony, ale wciąż zimny w dotyku. Kotlet schowany na kamionce trwał jednak 45 minut dłużej, aby uzyskać taką samą konsystencję. To była dość znacząca różnica czasu!

Werdykt: to oszałamiająca wskazówka!

Uwagi końcowe

Byłem mile zaskoczony tym, że o wiele szybciej można po prostu użyć odpowiedniej powierzchni do rozmrażania i najwyraźniej nie ma znaczenia, czy jest to patelnia, czy blacha do pieczenia czy taca – powinna być po prostu wykonana z aluminium lub ze stali nierdzewnej.

Czy rozmrażanie w ten sposób jest bezpieczne? USDA zaleca tylko trzy metody rozmrażania: lodówkę, zimną wodę lub kuchenkę mikrofalową. W przypadku tych drugich mówią oni również, że żywność powinna być gotowana natychmiast po rozmrożeniu. Odmrażanie przyblatowe, jak to, co tu zrobiłem, nie jest zalecane, ponieważ zewnętrzna strona żywności może być rozmrażana i rozgrzewana do niebezpiecznych temperatur, w których bakterie mogą szybko rosnąć, podczas gdy środek jest nadal zamrożony.

Do tego testu, odszedłem od rozmrażania blatu, ponieważ chciałem szybko zobaczyć wyniki. Aby wykorzystać tę wskazówkę do praktycznego zastosowania, nadal ćwicząc bezpieczeństwo żywności, rozmrażaj żywność w lodówce na aluminium lub stali nierdzewnej, aby przyspieszyć proces.

Z pewnością nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak długo trwa rozmrażanie zamrożonych krewetek za pomocą tej metody, zamiast prowadzić je pod zimną wodą i marnować wodę. Ciekawe będzie również zobaczyć, jak dobrze grubsze kawałki mięsa mrożonego na tych powierzchniach również. Od tej chwili wszystkie rozmrażania będą wykonywane na moich blachach do pieczenia!