P: Szukałem przepisu na robienie czerwonych aksamitnych ciastek lub babeczek za pomocą buraków zamiast czerwonego jedzenia. Próbowałem kolorowania żywności ekologicznej uzyskanej z buraków, ale zmieniło kolor na fioletowy po upieczeniu. Zgaduję, że kolor zareagował na substancję chemiczną.

Natrafiłeś na przepis lub sposób na dostosowanie przepisu, aby to zrobić?

Wysłane przez Stacy

Redaktor: O, wielki dylemat naturalnego świata pieczenia! Krótkie podsumowanie: Szkarłatny czerwony aksamitny tort, który jest obecnie tak popularny, ma swój kolor z nie jednego, ale dwa butelki czerwonego barwnika spożywczego. (Staromodny czerwony aksamitny tort nie jest prawie taki czerwony, ma ziemisty czerwonawy odcień od lekkiego dotyku kakao wchodzącego w interakcje z urlopowiczem.)

Ale jeśli chcesz uniknąć czerwonego barwnika w swoim jedzeniu, ten kolor jest o wiele trudniejszy do zdobycia. Próbowaliśmy już rozdrobnionych buraków i soku z granatów, ale bez powodzenia. Problem polega na tym, że tak, naturalne kolory stają się brązowe w wyniku reakcji chemicznej z urlopowiczami.

Odpowiedź brzmi: zrobić ciasto bez sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia. Właściwie miałem zamiar przedstawić ci dzisiaj ciastko z aniołem lub ciastko z funta, zabarwione na jasnoczerwony proszek z buraków. Jedynym problemem jest to, że naprawdę nie byłem fanem mocnego smaku buraka w obu porcjach moich babeczek. Możesz uzyskać całkiem niezły kolor, dodając proszek z buraków do przepisu na ciasto bez sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia.

Tak właśnie zrobiła Stephanie Jolly w Suite 101 – oto jej przepis (na zdjęciu powyżej) na barwnik czerwonego aksamitu. Używa on buraka w proszku; Po prostu nie dbałem o gust. Ale spróbuj i zobacz, co myślisz!

• Naturalnie kolorowy czerwony aksamitny tort na Suite 101

Czytelnicy, jakieś myśli? Czy próbowałeś przepisu powyżej?

Następne pytanie?

Związane z: Przepis: Aksamitny burak i ciasto kakaowe

(Zdjęcie: Stephanie Jolly)