(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Brązowy ryż jest idealnym dodatkiem do frytek, curry i prawie każdego kawałka mięsa. Dużą wadą jest jednak długi 45-minutowy czas gotowania, zwłaszcza jeśli starasz się szybko dostać na kolację.

Niedawno natknąłem się na wskazówkę, że moczenie brązowego ryżu może skrócić czas gotowania o ponad połowę. Porozmawiaj o zmieniaczu gier w dinnertime! Oczywiście musiałem przetestować tę wskazówkę dla siebie.

Oryginalna wskazówka

Oryginalna wskazówka pochodzi od Marion Burros w artykule z 1991 roku The New York Times. Sugeruje namaczanie brązowego ryżu w stosunku dwa do jednego w stosunku wody do ryżu, a następnie trzymanie go w zadaszonym naczyniu w lodówce przez około sześć godzin lub do nocy. Aby ugotować ryż, doprowadzić wodę do wrzenia, przykryć i gotować na wolnym ogniu przez około 20 minut (czas, jaki zwykle zajmuje biały ryż), aż woda zostanie wchłonięta, a ryż jest miękki.

→ Przeczytaj oryginalną wskazówkę: Jedzenie dobrze w The New York Times

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Metoda testowania

Zgodnie z sugestią z oryginalnej końcówki, w garnku połączono stosunek dwa do jednego wody do brązowego ryżu (dwie szklanki wody i jedną szklankę ryżu), przykryłem pokrywką i umieściłem w lodówce na osiem godziny.

Po tym czasie wyjęłam patelnię z lodówki i przeniosłam ją na płytę kuchenną. Aby ugotować ryż, doprowadziłem wodę do wrzenia, następnie zmniejszyłem temperaturę, przykryłem garnek i pozwoliłem ryżowi gotować.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Wyniki

Byłem całkowicie zaskoczony, gdy woda została wchłonięta, a ryż był całkowicie ugotowany i idealnie delikatny w niecałe 20 minut. (Ustawiłem minutnik kuchenny na 20 minut, kiedy włączyłem piec, a ryż został zrobiony około minuty przed upływem czasu).

Więc, tak, moczenie brązowego ryżu rzeczywiście pomaga szybciej gotować. Dodanie tego dodatkowego etapu namaczania skraca czas smażenia brązowego ryżu o ponad połowę.

Werdykt: to oszałamiająca wskazówka!

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Uwagi końcowe

Skorzystanie z tej wskazówki wymaga pewnej refleksji i planowania, ale nie wymaga wiele dodatkowej pracy. To wymaga, abyście zaczęli moczyć ryż w nocy, jeśli planujecie go gotować rano, lub zaczynacie moczyć go przed pójściem do pracy, jeśli planujecie gotować go wieczorem. Nadal będziesz musiał zmierzyć brązowy ryż i wodę w pewnym momencie, więc dlaczego nie zrobić tego wcześniej, aby szybciej dostać obiad na stole?

Czy próbowałeś kiedyś namoczyć brązowy ryż przed jego ugotowaniem??