Niedawno moi sąsiedzi mieli kilku gości z południowej Kalifornii, którzy przyjechali z ciężarówką wyselekcjonowanych awokado, które zamierzali sprzedać na rogu ulicy, tuż za naszym wiejskim targiem. Owoce były piękne, nadal twarde jak skała (co było dobre do transportu), ale obiecali, że dojdą do siebie w ciągu tygodnia. W wieku trzech za 1 $, oszalałem i kupiłem dziewięć. Co też jest trochę szalone, ponieważ mieszkam sam i kocham awokado, to dużo, aby mieć wszystko naraz. Ale gdybym wiedział, że możesz je zamrozić, mógłbym podwoić swój zakup. Zaraz, co to było? Możesz zamrozić awokado?

Szkoda, że ​​nie natknąłem się na tę wskazówkę z Kate Sims z bloga i blasku nieco wcześniej. Mówi, że eksperymentowała z zamrożeniem dojrzałych awokado na dwa sposoby: jeden obrany i poćwiartowany, a drugi zmielony odrobiną soku z cytryny. Obie wersje umieszczono w plastikowych torebkach zamrażarki i zamrożono na kilka dni. Kiedy była gotowa do ich użycia, po prostu rozmroziła je w misce z zimną wodą i “wróciły do ​​swojego bogatego i kremowego stanu”.

Niestety, moja skórka awokado zniknęła (zjedzona lub rozdana), ale nie mogę się doczekać, aby spróbować tego w mojej własnej kuchni. To może być prawdziwe wyzwanie, gdy awokado jest dojrzałe, ale nie mam czasu, aby go zjeść lub kiedy kupuję więcej niż jeden i wszystkie dojrzewają od razu. Jeśli zamrożenie ich jest opcją bez zauważalnych zmian w smaku lub fakturze, byłbym zachwycony!

Jak o tobie? Czy kiedykolwiek zamarzałeś awokado? Co się stało, kiedy to zrobiłeś?

Przeczytaj pełny post: Yup, możesz to zamrozić od Kate Sims w pośpiechu i poświacie

Związane z: Jak ustalić, czy awokado jest całkowicie dojrzałe w środku

(Zdjęcie: Dana Velden)