(Źródło zdjęcia: Nealey Dozier)

P: W święta będę robił małpi chleb dla mojej rodziny i chciałbym go upiec świeżo rano. Kłopot w tym, że będziemy podróżować do Nowego Jorku z Wirginii, aby świętować Boże Narodzenie.

Przepis ten wymaga, aby ciasto rosło przez 1 do 2 godzin, a następnie zwijano w kulki i zanurzano w powłoce cukrowej. Kulki ciasta umieszcza się na patelni Bundt i pozostawia do wyrośnięcia na kolejne dwie godziny przed pieczeniem. Czy będzie można zrobić ciasto w poniedziałek wieczorem, umieścić na patelni Bundt i zezwolić na wzniesienie się na przejazd do NY we wtorek i upiec świąteczny poranek w środę? Dziękuję bardzo za pomoc!

Wysłane przez Ann

Redaktor: Myślę, że twój plan jest dobry! Po prostu schowaj ciasto (gdy nie jest w samochodzie!) Pomiędzy każdym krokiem. Wiedz o tym, że powłoka cukrowa na małpim pieczywie rozpłynie się w syropie, gdy ciasto siedzi, ale nie sądzę, żeby to był problem, bo i tak się upiekło w kleistym smakołyku. W rzeczywistości nasza własna receptura na pieczywo małpie faktycznie wymaga, aby kształtowany chleb był chłodzony przez noc!

• Małpi chleb z kremem Bourbon Crème Anglaise

Czytelnicy, czy ktokolwiek z was kiedykolwiek próbował czegoś takiego? Jakakolwiek rada?

Następne pytanie?