Wiesz, nigdy tak naprawdę nie przyszło nam do głowy, aż do teraz, kiedy mogliśmy potencjalnie robić nasze własne rożki do lodów. Co za szalony pomysł, prawda?

Szyszki lodów wydają się być rzeczą, którą kupujesz w sklepie spożywczym, jak bułki hamburgerowe i krakersy graham. Ale oczywiście wszystkie te rzeczy zostały w pewnym momencie wykonane ręcznie w czyjejś kuchni!

Większość rożków lodowych zaczyna się jako pewna odmiana tuile. To znaczy, bardzo cienki plik cookie, który zostaje zwinięty w kształcie stożka, podczas gdy jest jeszcze miękki i ciepły od piekarnika. W miarę ochładzania stożek ustawia się w kształcie i można go wykorzystać jako naczynie do smaku lodów.

Jeden z pierwszych szyszek lodów powstał z włoskich pizzell. Są to cienkie, podobne do wafli ciasteczka, które są wytwarzane na specjalnej prasie do grilla.

Oto kilka przepisów z całej sieci, które wyglądają bardzo dobrze w domu:

Podstawowe stożki cukru od The Kitchn – Są one wykonane podobnie jak naleśniki, a następnie zwinięte w formie stożka.

Tuńczyk waniliowy i czekoladowy od Cannelle et Vanille – Te piszczele wyglądają tak delikatne i delikatne!

Waniliowe rożki od Martha Stewart – Są cieńsze i bardziej chrupiące niż twoje gofry w sobotnie poranki, a także wymagają ekspresu do pizzy.

Rożki waflowe z Food Network – Ten przepis wykorzystuje zwykły gofrownice do wytwarzania większego, bardziej stożkowatego stożka.

Sprawdź się z nami później także dzisiaj! Przygotowaliśmy samouczek na temat rożków, który pomoże ci przejść przez kolejne etapy.

Czy kiedykolwiek robiłeś w domu rożki lodowe??

Związane z: Najlepszy wafelek, jaki będziesz jadł: Gaufres de Liege

(Zdjęcie: Flickr członek seelensturm na licencji Creative Commons)