Kiedy dorastałem, jedyną marką makaronu, jaką można znaleźć w naszej spiżarni, było niebieskie pudełko, które zaczyna się od B. Częste reklamy pokazały, że włoscy jedzący we Włoszech je robią, więc to musiało być najlepsze, prawda?

Potem faktycznie pojechałem do Włoch, aby uczyć się za granicą, a później do szkoły. Kiedy znalazłem pudełka z moim wypróbowanym i prawdziwym makaronem w okolicznych sklepach spożywczych, było jeszcze inne niebieskie pudełko, które ściskało je na półce. Widziałem tę markę w Stanach, ale nie zwracałem na nią większej uwagi.

Po nawiązywaniu znajomości z miejscowymi, nauce języka i gotowaniu wielu makaronów nauczyłem się jednej bardzo ważnej rzeczy: przez całe życie kupowałem niewłaściwy makaron. Okazało się, Włosi kupują inny niebieskie pudełko.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

De Cecco powinno być Twoją codzienną marką makaronów

Widzisz, ufam Włochom, jeśli chodzi o prawie wszystkie jedzenie – zwłaszcza makaron. Kiedy poszedłem do domu przyjaciół na kolację, zauważyłem, że zawsze sięgali po De Cecco, kiedy gotowali suchy makaron.

Spojrzenie na to zainspirowało mnie do poproszenia mojego profesora, który uczył naszą klasę na makaronie (tak, wziąłem lekcję z makaronu), o którym włoscy lojalni marką byli. Okazuje się, że De Cecco jest dobrze znaną i zaufaną marką w kraju i do czego w większości sięgają Włosi, gdy są w sklepie spożywczym i potrzebują suchego spaghetti na szybką kolację.

Pasta alla Gricia

(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

Dlaczego De Cecco to lepszy suchy makaron

Powodem, dla którego De Cecco jest preferowany, jest to, że jest to produkt wyższej jakości. Podczas gdy zarówno De Cecco, jak i Barilla pochodzą z Włoch i używają 100% mąki semoliny (mąki z wyboru dla suchego makaronu), De Cecco ma dodatkowy wymiar: używają brązowych matryc do cięcia makaronu.

Widzisz, tańszy i szybszy sposób cięcia makaronu polega na użyciu maszyny, która wytłacza ciasto przez teflonowe matryce. W rezultacie powstaje makaron o gładkiej powierzchni. Tradycyjnym sposobem jest jednak użycie maszyny, która ma matryce z brązu.

To wszystko o brązowych matrycach

Jest to wolniejszy, droższy proces, ale rezultatem jest makaron o chropowatej powierzchni. Ta chropowata powierzchnia jest kluczem do niesamowitej miski z makaronem, ponieważ pomaga uchwyty sosu do makaronu; jeśli powierzchnia jest gładka, sos ześlizgnie się i kapie natychmiast. Makaron jest taki sam jak sos, ponieważ jest makaronem, a ty nie chcesz tego sosu w basenie na dnie miski, zamiast powlekać każdy cal makaronu.

Oznacza to, że De Cecco jest najbliżej, jaki otrzymasz w swoim codziennym sklepie spożywczym, do wyszukanych pudełek z suchym makaronem, które możesz czasem kupić w sklepach specjalistycznych. Plus, De Cecco naprawdę nie kosztuje więcej niż Barilla, więc jest to nie myślenia.

Stwierdziłem również, że ma znacznie bardziej spójny czas gotowania, z doskonałą konsystencją al dente i ogólnie lepszym smakiem. Aha, a De Cecco ma kształty, które czasem są trudne do wyśledzenia w innych markach, takie jak bucatini i fusilli corti bucati (które wyglądają jak przewody telefoniczne i sprawiają, że się uśmiecham).

Następnym razem, gdy wybierasz kolację z makaronem na obiad, zachęcam cię do spróbowania De Cecco. Możesz po prostu zmienić swoją lojalność, tak jak ja.

Czy masz ulubioną markę codziennego makaronu??