Jeśli uważasz, że cukier jest po prostu słodki, pomyśl jeszcze raz. Cukry, takie jak muscovado, demerara i turbinado mają smakowe głębokości i aromatyczne wysokości, które wydmuchują czysty cukier z wody.

Podczas gdy większość tych cukrów jest klasyfikowana jako “surowe”, wciąż są one do pewnego stopnia rafinowane, aby można je było wykorzystać do gotowania. Poszukaj ich w dziale naturalnej żywności w twoim sklepie spożywczym lub w sekcji pieczenia na rynkach naturalnej żywności. Ponadto, miej oczy otwarte podczas podróży za granicę. Inne kraje często mają interesujące rodzaje cukrów, których nie możemy znaleźć tutaj w USA.

Demerara – Jest to rodzaj cukru trzcinowego o dość dużym ziarnie i jasnym bursztynowym kolorze. Ma przyjemny smak toffi i może być stosowany zamiast brązowego cukru.

Sucanat – Wytwarzany ze skrystalizowanego czystego cukru trzcinowego ten naprawdę nierafinowany cukier zachowuje wyższy udział melasy niż inne rodzaje cukrów trzcinowych. Ma intensywny, raczej przypalony smak, który może być drażniący w lżejszych recepturach do pieczenia, ale jest fantastyczny w takich rzeczach, jak ciastka z przyprawami i ciasteczka z imbirem.

Muscovado – Kolejny cukier trzcinowy ma bardzo wilgotną konsystencję i silny aromat melasy. Można go znaleźć w różnych mocach, jak widać na obrazku powyżej i przeczytać tutaj. Doskonale smakuje w pikantnych potrawach, takich jak sosy do grillowania i marynaty.

Jaggery – Cukier ten jest zwykle wytwarzany z roślin palmowych, kokosowych lub java i jest sprasowany w pattycake lub stożek. Ma ziemisty słodki smak, który lubimy nad płatkami owsianymi i niektórymi owocowymi kruszonkami.

Piloncilo – Podobnie jak w przypadku jaggery, ten unikalny meksykański cukier jest sekretnym składnikiem wielu sals, zup i sosów moli. Ma silny i prawie dymny aromat melasy.

Turbinado – Mniej przetworzone niż cukier brązowy, turbinado powstaje z pierwszego tłoczenia trzciny cukrowej i zachowuje trochę naturalnej melasy. Ma lekki karmelowy smak, który sprawia, że ​​jest dobrym zamiennikiem zwykłego białego cukru.

Czy gotujesz lub pieczesz z którymkolwiek z tych cukrów??

Związane z: Pieczenie z pełnymi ziaren: Muscovado Sugar Cake

(Zdjęcie: Dana Velden)