Dzięki za wszystkie doskonałe sugestie dotyczące przepisu niebieskiego mąki kukurydzianej, wszyscy! Sądzimy, że zaoszczędzimy na coś zabawnego na czwartą lipca – bądźcie czujni…

Gdy czytaliśmy recepturę tortilli na naszej torebce z mąką kukurydzianą, zauważyliśmy, że przepis nazywa się mąką “harinilla”.

Początkowo zakładaliśmy, że jest to hiszpańskie określenie dla niebieskiej mąki kukurydzianej, ale kiedy szukaliśmy receptur, dowiedzieliśmy się, że w rzeczywistości jest znaczna różnica!

Zarówno niebieska mąka kukurydziana, jak i harinilla są wytwarzane z tej samej odmiany niebieskiej kukurydzy. Niebieska mąka kukurydziana to po prostu niebieska kukurydza, która została wysuszona i zmielona, ​​ale jest dodatkowy krok do zrobienia harinilli.

Wysuszoną kukurydzę moczy się w mieszance z sokiem z limonki przed rozdrobnieniem do posiłku. To powoduje, że ziarno kukurydzy puchnie, podczas gdy zewnętrzna łuska rozluźnia się i oddziela od jądra.

Harinilla ma również tendencję do szlifowania do delikatniejszej tekstury niż zwykła mąka kukurydziana.

Harinilla jest kuzynem do masy harina, która postępuje zgodnie z tym samym procesem produkcji, ale używa białych lub żółtych ziaren kukurydzy.

Czy ktoś wie, czy istnieje różnica smaku między zwykłą mąką kukurydzianą a harinillą lub hariną?

Związane z: Co za różnica? TexMex kontra meksykański

(Image Credit: Emma Christensen for the Kitchn)