(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Lód był prawie niezauważalny, gdy piekarze przedostali się do środka dopiero po dodaniu końcowej warstwy lukru, ale teraz nagie ciasteczka przeszły od sprawdzonego trendu do podstawowego wyrobu piekarniczego. Ciastka te, łatwo rozpoznawalne dzięki odsłoniętym warstwom i minimalnym dodatkom, stały się podstawowym stylem do wszystkiego, od domowych ciast urodzinowych po wielopoziomowe ciasta weselne. Więcej niż tylko ciasto z mniejszym lukrem, oto wszystko, co musisz wiedzieć o naga-cake trend i dlaczego naprawdę chcesz spróbować w domu.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Co to jest nagie ciasto?

Nagie ciasto łatwo rozpoznać po swojej nieobecnej lub minimalnej zewnętrznej warstwie lukru, która uwidacznia naturalną fakturę i nadzienie ciasta. Niektóre nagie ciasta mają zerowe lukier na ich zewnętrznej krawędzi, podczas gdy inne mają tylko odrobinę kremu. Ciasto na gołe ciasto jest najczęściej białe lub żółte, chociaż można znaleźć nagie ciastka w każdym smaku od czekolady do funfetti.

Christina Tosi z firmy Milk Bar cieszy się z popularyzacji trendu około 2014 roku. Tosi mówi, że pozostawienie szronu z boków ciasta pozwala prześwitywać ciastom i aromatom nadzienia. Ale jest jeszcze wiele innych powodów, aby twoje następne ciasto było nagie.

5 dobrych powodów do robienia nagich ciast

  1. Chcesz popisać się ciastem i nadzieniem. Jeśli spędziłeś dużo czasu, robiąc piękne ciasto i bujne nadzienie, pomiń szron i pozwól, aby ich kolor i tekstura prześwitowały. Unikaj cienkiej warstwy szronu używanej czasami na gołych ciastach dla tego zastosowania i całkowicie nie luźniej.
  2. Masz mało luzu. Masz ciasto wypełnione i ułożone i, oops, masz mało luzu! Po prostu pomiń ciasto, które jest równie aromatyczne, ale mniej słodkie.
  3. Podajesz ciasto w upalny dzień. Letnie panny młode często wybierają gołe ciasto, ponieważ może roztopić się w gorącym letnim słońcu. Pamiętaj, aby użyć wypełnienia na dżem lub na bezy, jeśli temperatura jest jedną z przyczyn minimalnego zamrożenia.
  4. Chcesz czegoś pięknie rustykalnego. Ciasta nagie oferują teksturę i atrakcyjność wizualną, której nie można powtórzyć. Te pozbawione ozdób ciastka są szczególnie w domu na przydomowych weselach lub prysznicach dla dzieci.
  5. Chcesz coś łatwego do dekoracji. Ciastka z nagą postacią są idealne dla tych z nas, którzy czują się zaniepokojeni oszronieniem ciasta wielowarstwowego. Skoncentruj się na tworzeniu pięknych warstw ciasta i smacznym nadzieniem, a Twoje ciasto będzie wymagało tylko przesunięcia szronu na wierzchu.