(Źródło zdjęcia: Jane Rix / Shutterstock)

Jeśli kiedykolwiek miałeś okazję delektować się popołudniową herbatą w eleganckim hotelu lub herbaciarni, być może miałeś dość szczęścia, by otrzymać śmietanę. Ułożone wysoko na bułeczkach wraz z dżemem są tak dekadenckie, że praktycznie deser. Ale co to dokładnie jest?

Co to jest krem ​​z domieszką?

Grzyby śmietankowe powstały w hrabstwach Devon i Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii. Jest wytwarzany poprzez pośrednie ogrzewanie pełnotłustego mleka krowiego w płytkich garnkach na parze lub w łaźni wodnej. Następnie pozostawia się do ostygnięcia na patelniach przez 12 do 24 godzin, w tym czasie krem ​​wynurza się na powierzchnię, tworząc “skrzepy”, które są złuszczane i stają się gęstą śmietaną.

Na co najmniej 55 procent tłuszczu maślanego, gęstniejąca śmietanka jest bardzo pobłażliwa (zwykły krem ​​ma zaledwie 18 procent tłuszczu maślanego.) Ma słodki, ugotowany smak mleczny i jest gładki i wyjątkowo gruby. Jeśli jest produkowany w Devon, nazywa się to kremem Devonshire lub śmietaną Devona; jeśli jest produkowany w Kornwalii, nazywa się go skrzepioną śmietaną z Kornwalii.

Nie jest szczególnie łatwo znaleźć w sklepach spożywczych poza Anglią, ponieważ świeża śmietana ma bardzo krótki termin przydatności do spożycia, ale istnieje kilka zasobów internetowych, w których można go kupić. W przeciwnym razie możesz spróbować zrobić to samemu. Tak czy inaczej, twoje babeczki ci podziękują.

Pobierz nasz przepis na Scone: Jak zrobić masłowatą, rozpływającą się w ustach bułeczkę

Wartościowy substytut

Jeśli nie możesz wziąć w swoje ręce kremu z zakrzepłą śmietanką i nie masz ochoty na zrobienie tego samemu, wciąż masz kilka możliwości powielenia tego samego bogatego i kremowego kremu na twoich bułeczkach. Crème fraîche to wyhodowany krem ​​podobny do kwaśnej śmietany, ale jest grubszy, bogatszy i o wiele mniej pikantny. Poszukaj czegoś o dużej zawartości tłuszczu, aby uzyskać najbardziej zbliżoną do gęstej śmietany zarówno konsystencję, jak i smak.

Inną opcją jest ubijanie mascarpone, miękkiego włoskiego twarogu i ciężkiego kremu razem. Mascarpone sam w sobie jest doskonale pobłażliwy, ale nieco zbyt cienki, aby odtworzyć gęstą śmietanę. Połączenie go z bitą śmietaną nie tylko jeszcze wzbogaca, ale także pogrubia, nadając mu podobną konsystencję do gęstej śmietany. Po prostu zmiksuj dwie części mascarpone z jedną częścią ciężkiego kremu, aż powstanie miękki szczypt.

Czy jesteś fanem gęstej śmietany??