P: Właśnie kupiłem stronę wołowiny po raz pierwszy. Wróciłem do domu i zauważyłem, że mam kilka paczek oznaczonych jako “gotująca się wołowina”. Czy to jest to samo, co mięso gulaszowe? Czy jest to coś, co powinienem traktować jak skrawki i używać do robienia zapasów? Otrzymałem też kości zupy i nie mogę się doczekać, aby po raz pierwszy wyprodukować własną wołowinę! Ale nigdy wcześniej tego nie robiłem – jak zrobić własny zapas wołowiny?

Wysłane przez Christi

Redaktor: Christi, tak, gotowanie wołowiny to w zasadzie wołowina na gulasz. Słowo “gotowanie” jest zwodnicze, ponieważ mięso naprawdę nie powinno się gotować. (Będzie ciężko.) Po zrumieniu mięsa i dodaniu płynów, doprowadzić do lekkiego gotowania na wolnym ogniu, a następnie zredukować ciepło tak, aby po prostu bulgotało co jakiś czas. To da ci najbardziej delikatne mięso; prawda, ciężko gotowane sprawią, że mięso będzie żylaste i twarde. (Za dużo ciepła!)

Jeśli chodzi o stado, nie mamy tutaj dobrego przepisu na wołowinę, ale skonsultujmy się z recepturą kurczaków (bardzo podobne), a także zapytamy czytelników: co byś zrobił z gotującą się wołowiną i jaka jest twoja metoda? do robienia zapasów wołowych?

Następne pytanie?

Związane z: Szablon przepisu: Jak zrobić gulasz wołowy

(Zdjęcie: Butchers Hook)