(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Jest poranek Święta Dziękczynienia. Twój indyk jest nadal solidną cegłą lodu. Twoja cała dalsza rodzina przybywa w mniej niż trzy godziny. Szybko, co robisz? Przede wszystkim nie panikuj – masz kilka opcji.

Czego nie robić

Najpierw porozmawiajmy o tym, czego nie powinieneś robić, bez względu na to, jak bardzo jesteś kuszony. Nie pozostawiaj indyka na ladzie, aby go odtajać przez kilka godzin, zanurz go w gorącej wodzie, zawiń w poduszkę grzewczą, podmuchaj suszarką do włosów lub wykonaj inne skróty podczas rozmrażania. Ryzyko zatrucia pokarmem przez Ciebie i Twoich gości jest po prostu zbyt duże.

Czytaj więcej: Wszystkie złe sposoby na rozmrożenie Turcji

Jeśli jakakolwiek część indyka znajduje się w “strefie niebezpieczeństwa” temperatury od 40 ° F do 140 ° F przez dłużej niż dwie godziny, zwiększa się prawdopodobieństwo, że rozwinęło się niebezpieczne poziomy bakterii i powiązanych toksyn. Oznacza to, że nawet jeśli wnętrze twojego indyka jest nadal zamrożone, gdy zewnętrzne rozmrażanie osiąga powyżej 40 ° F, znajduje się ono w strefie zagrożenia. Nawet pieczenie indyka w piekarniku nie gwarantuje, że indyk jest bezpieczny do jedzenia – większość bakterii zostanie zniszczona, ale toksyny wywołujące chorobę pozostają.

Są chwile, kiedy możesz zgiąć zasady i czasy bezpieczeństwa żywności, kiedy nie powinieneś. To tylko jeden z tych momentów, kiedy nie warto ryzykować.

(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

Jeśli masz kilka godzin do stracenia

Najlepszym sposobem na rozmrożenie indyka jest pozostawienie go w lodówce na kilka dni, ale jeśli to czytasz, prawdopodobnie ta opcja cię minęła. Nie martw się – możesz szybciej rozmrozić indyka, zanurzając go w zimnej wodzie.

Najpierw upewnij się, że korzystasz z zimnej wody z kranu – nie ciepłej ani gorącej. Zimna woda roztopi indyka, ale trzymaj go poza strefą zagrożenia temperaturowego. Następnie upewnij się, że twój indyk jest całkowicie zanurzony w wodzie. To wszystko, dlatego roztopi się równomiernie, a także sprawi, że wszystko pozostanie schłodzone i bezpieczne. Jeśli twój indyk nie pasuje do zlewu lub największej doniczki, pamiętaj, aby często go obracać.

Na koniec, co najmniej, wymieniaj wodę co 30 minut. Tak więc woda nie rozgrzewa się do temperatury pokojowej, co (zgadliście!) Postawi indyka w strefie zagrożenia.

Rozmrożone w ten sposób w zimnej wodzie, szacuje się około 30 minut na każdy funt indyka. To może trochę potrwać dla dużego indyka, więc pamiętaj, aby zaplanować resztę posiłku – i dzwonek obiadowy – odpowiednio. Osobiście najbardziej podoba mi się ta metoda, jeśli mój indyk wykonał już pewne rozmrażanie w lodówce, ale nadal jest częściowo zamrożony. Zimna woda pomaga mu zakończyć rozmrażanie reszty czasu na kolację.

Czytaj więcej: Jak bezpiecznie odtajać Turcję

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Jeśli nie ma czasu na odwilży

Jeśli walczysz z czasem i nie masz czasu na “szybką” odwilżkę, po prostu gotuj indyka takim, jakim jest. Gotowanie zamrożonego lub częściowo zamrożonego indyka jest całkowicie bezpieczne – wystarczy trochę czasu na gotowanie.

Oszacuj o 50 procent dłuższy czas gotowania dla całkowicie zamrożonego indyka i około 25 procent dłużej dla częściowo zamrożonego indyka. W obu przypadkach sprawdź temperaturę i gotuj indyka, aż zarejestruje 165 ° F zarówno w piersi, jak iw udzie.

Czytaj więcej: Jak gotować zamarzniętą indyka

Zaletą gotowania zamrożonego indyka jest to, że wciąż możesz usiąść na kolację w odpowiednim czasie, a nikt wcześniej nie będzie mądrzejszy dla twojego snafu z indyka. Wadą jest to, że utknąłeś z dość podstawowym pieczonym indykiem – bez solenia, smażenia w głębokim tłuszczu czy innych technik z indyka. Można jednak umyć indyka masłem i posmarować nim sól, pieprz i przyprawy w trakcie gotowania, aby nadać mu trochę koloru i smaku.

Ale nawet przy gotowaniu zamrożonego indyka nadal możesz liczyć na dużą ilość chrupiącej skóry i delikatnego mięsa, a co najważniejsze, oszczędza się Święto Dziękczynienia.