Peppercorny występują w różnych kolorach i smakach. Który z nich jest najlepszy dla jakich receptur? Porozmawiam o tym w tym poście. Dowiedz się więcej o ziarnach pieprzu za skokiem …

Różowy pieprz nie są prawdziwymi ziarnami pieprzu (rodzaj Dudziarz), ale są dojrzałe jagody brazylijskiego drzewa pieprzowego. Ponieważ mają ten sam kształt i rozmiar co prawdziwe ziarna pieprzu, są sprzedawane pod nazwą “różowy pieprz”. Są używane jako przyprawa i mają lżejszy smak jak pieprz. Drzewa są ozdobne i znajdują się w Kalifornii, Arizonie, na Florydzie iw Teksasie. Jeśli masz brazylijskie drzewo pieprzowe, możesz zebrać własne różowe ziarna pieprzu. Wystarczy rozłożyć je na blasze do pieczenia i pozostawić do wyschnięcia przed włożeniem do pojemnika z przyprawami. Te dobrze łączą się z owocami morza i lekkimi sosami ze względu na ich ładny kolor i lekki smak.

Zielony pieprz są prawdziwymi ziarnami pieprzu z Piper nigrium kwitnąca roślina winorośli, która pochodzi z Indii i była używana od czasów prehistorycznych. Zielone ziarna pieprzu to naprawdę niedojrzałe czarne ziarna pieprzu. Są one często przechowywane w zalewie solnej lub occie i podawane w formie marynowanej. W postaci wysuszonej nie trwają długo i muszą być szybko wykorzystane. Są powszechnie spotykane w kuchni tajskiej i innych przepisach Azji Południowo-Wschodniej i mają świeży smak niż ich czarne odpowiedniki.

Ziarna czarnego pieprzu są najczęściej stosowanymi ziarnami pieprzu, są rozdrabniane i umieszczane w wytrząsarkach obok soli. Są to zielone ziarna pieprzu, które zostały ugotowane w gorącej wodzie, a następnie rozprowadzone na słońcu w celu wysuszenia. Starożytni Egipcjanie używali czarnego pieprzu w swoich procesach mumifikacji i było to dobrze znane starożytnym Grekom i Rzymianom, którzy używali go jako przyprawy. W Azji Południowo-Wschodniej czarnego pieprzu sprzedawano jako walutę. Pozostaje najpopularniejszą przyprawą na świecie.

Białe pieprzu są czarnymi ziarnami pieprzu, które usunięto czarną skórą, więc technicznie są tylko nasieniem owocu. Są mniej ostre i bardziej ziemiste w smaku niż czarne ziarna pieprzu, i są powszechnie stosowane w białych sosach i puree ziemniaczanym ze względu na ich kolor, ponieważ nie są wyraźnie widoczne jak czarny pieprz.

Związane z:
Ingredient Spotlight: Long Peppers
Ingredient Spotlight: Sichuan Peppercorns
Najlepsze czarne pieprzyki
Najlepszy produkt: Młynek do pieprzu z Perfex
Miejskie szlifierki do pieprzu od Jabou Design

(Zdjęcie: przyprawa i herbata)