(Image credit: Apartment Therapy)

P: Mam kilka resztek Gim-Gui (koreańskie palone wodorosty), z którymi się zastanawiałem. Pokruszyłem go na kimchi smażone danie z ryżu, które zrobiłem w innym dniu, ale zastanawiałem się nad innymi aplikacjami na (teraz nieco mniej chrupiącą) pozostałość.

Wysłane przez Wrzos

Redaktor: Zdarzyło mi się, że byłem z moim dobrym przyjacielem, który jest szefem kuchni, gdy patrzyłem na to pytanie, i zapytałem go, jakie było jego zdanie na temat używania palonych płatków wodorostów. Jego rada: używaj go w dowolny sposób, aby uzyskać sardele lub bekon, aby dodać umami i głębię. Otwiera to szeroki świat możliwości – w tym posypywanie go pizzą i makaronem; składanie go w jaja; lub dodając go do bulionu zupy w celu dalszego wzbogacenia, w taki sam sposób, w jaki użyjesz kombu. Możesz nawet zrobić wegetariańskie futro, by posypać popcornem.

Aby dodać odrobinę oryginalnej tekstury z powrotem do wodorostów, dodaj ją do piekarnika w najniższej temperaturze i podgrzej, aż będzie ostry. Będziesz chciał to oglądać bardzo blisko, aby się nie palił.

Czytelnicy Kitchn, jak wykorzystujesz resztki suszonych wodorostów? Wszyscy jesteśmy uszami.

Następne pytanie?