W ten nowy rok, w niedzielną poranną poranną godzinę, wraz z mężem urządziliśmy noworoczny brunch z przyjaciółmi i rodziną. Podczas gdy obfite potrawy z jajek, wędlin i ciastek zatłoczone, to ta ciepła zupa z jagodami powitała mnie w 2011 roku.

Skandynawski przepis na zupę z jagód został pierwotnie opublikowany w Anchorage Daily News i znalazłem to przez Scribbit, blog o mamie Alaskan (nie, nie że Alaskan mama). Z mrożonymi jagodami można je spożywać w połowie zimy, aby ogrzać brzuch, gdy kominek ogrzeje palce.

Zrobiłem to po raz pierwszy na zeszłorocznym brunchu w 2010 roku i okazało się, że w tym roku staje się tradycją. Z sokiem z cytryny dla odrobiny jasności i wanilii i cynamonu dla wygody, zupa najlepiej smakuje na gorąco z odrobiną jogurtu. Podanie go gościom na początku nowego roku wydaje się szczególnie odpowiednie, dzięki właściwościom przeciwutleniającym jagód, które sprawiają, że czujesz się zdrowym, “oczyszczającym” daniem, które zaczyna od nowa na nowo..

Ta zupa z jagodami nie jest zbyt słodka, co czyni ją dobrym kandydatem na śniadanie. Podobało mi się resztki zmieszane z poranną mąką owsianą i – trochę tu spadające – jak zimna polewka podawana na gałce lodów waniliowych.

Zdobądź przepis: Zupa z jagodami w Scribbit

Czy lubisz ciepłe zupy owocowe o tej porze roku? Daj nam znać, jakie owoce używasz w zupach w komentarzach poniżej!

Związane z: Przepis: Karmelizowana śliwkowa zupa

(Zdjęcie: Scribbit)