Piękno pieczonego ziemniaka – niezależnie od tego, czy pieczemy go w piekarniku, w powolnej kuchence, czy w kuchence mikrofalowej – jest to, że w nocy chcemy czegoś obfitego, ale łatwego. Wystarczy zainspirowany dodatek, aby zamienić zwykły ziemniak w mały cud.

Zacznijmy od chili, czyli odpowiedzi na pierwszy atak w powietrzu. Zapomnij o misce i wrzuć chili do ciepłego, upieczonego ziemniaka.

Po pierwsze, Upiecz swoje ziemniaki: 3 sposoby

Zanim napełnisz swoje ziemniaki tym wspaniałym nadzieniem, musisz go ugotować. Jest wiele opcji, więc wybierz, które najlepiej Ci odpowiada.

  • Jak upiec ziemniaka w kuchence mikrofalowej: Jeśli się spieszysz – weź do kuchenki mikrofalowej. Wykonuje to zadanie za około 10 minut.
  • Jak upiec ziemniaka w piecu: Klasyczna metoda zapewnia ultra-chrupiącą skórę i puszystą teksturę. Do tego przygotowania potrzeba blisko godziny, ale tekstura ziemniaka jest lepsza. Upiecz dużą porcję w weekend, aby mieć pod ręką przez cały tydzień.
  • Jak upiec ziemniaka w powolnej kuchence: Chcesz mieć pewność, że na kolację możesz upiec ziemniaki i nie chcesz czekać, aż gotują się, gdy wrócisz do domu? Wybierz powolną kuchenkę. Będziesz potrzebował od ośmiu do dziesięciu godzin na niskim poziomie, więc jest to właściwie coś, co działa w naszym dniu roboczym – łącznie z dojazdem do pracy!

Jak zrobić nadziewane ziemniaki z chili i serem

Wybierz biały lub słodki ziemniak – Twój wybór! Zacznij od filiżanki gorącej czerwony pieprz – chwyć swoją ulubioną odmianę konserwy, podnieś filiżankę z gorącego baru w sklepie spożywczym, lub rozmroź resztki chili w zamrażarce.

Uzyskaj przepis: Jak zrobić bardzo dobre Chili w dowolny sposób

Pokrój ugotowane ziemniaki wzdłuż i delikatnie pociągnij, nie rozłupując na pół, a następnie użyj widelca do spłynięcia do środka. Wrzućcie chili do ziemniaka, a na wierzch z odrobiną kwaśna śmietana, poszatkowany cheddar, i krojone szalotki.

20 sposobów ładowania pieczonego ziemniaka

Wystarczy zainspirowany topping, aby zwykły ziemniak zamienił się w drobny cud na pracowitą noc. Ta seria otworzy Ci oczy na wszystkie sposoby, w jakie można załadować skromne ziemniaki za pomocą nie więcej niż czterech zwykłych składników spiżarni.