Imię: Stała błogość
Producent: Jasper Hill
mleko: Raw Ayrshire Cows
Wiek: 60 dni
Cena £: 8,99 USD – 10,99 USD

We wszechświecie rzemieślniczych serów Vermont, kilka nazwisk wyróżnia się tak samo jak Jasper Hill. Od momentu zakupu gospodarstwa w 1998 r. Bracia Kehler wraz z żonami produkują wysokiej jakości sery farmerskie.

W wieku zaledwie 60 dni, Constant Bliss jest ich najmłodszym serem. W rzeczywistości, z powodu importu praw, często jest to najmłodszy ser z surowego mleka, jaki można znaleźć w Stanach. W sklepie zatrzymaliśmy nawet partie, które były zbyt młode, by można je było sprzedać, kiedy przybyły.

Choć może to zabrzmieć dziwnie, “Stała błogość” przypomina mi kukurydzę: słodką, maślaną i łagodną słoność. Jasper Hill powiedział, że to jest ser do prezentacji ich wysokiej jakości mleka i muszę się z tym zgodzić.

Tekstura jest jednym z moich ulubionych aspektów. Zaczyna się od skórki, światła i żucia bez goryczy, przed przejściem do kremowego, bujnego wnętrza i wykończenia gęstym, gliniastym w dotyku środkiem.

Jest to również mój numer jeden ser piknikowy. Pełne koło dobrze trzyma się w podróży, jest idealnie rozłożone na bagietce i podawane ze świeżymi brzoskwiniami lub jagodami. Jego łagodny, przyjemny smak z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto znajdzie się w grupie.

Jak wspomniano w poprzednim artykule, widziałem Constant Bliss w prawie każdym dobrym sklepie serów w Nowym Jorku. Zamiast wymieniać je wszystkie, najlepiej jest sprawdzić ich listę sprzedawców, aby znaleźć najbliższą. Przykłady, które widziałem w mieście, są po prostu idealne, więc nadszedł czas, aby to sprawdzić.

Szukając koła Stała Błogość, poszukaj go z elastyczną fakturą i odskakuj, gdy jest ściśnięty (pomyśl o wyczuciu gotowego ciasta). Chociaż ten ser, przechowywany w dobrym stanie, zachowa swoją jakość, cieszę się, że jest tak świeży, jak to tylko możliwe.