W piątek wprowadziliśmy Dave’a Zino z Centrum Kulinarnego Beef Checkoff. Wyjaśnił różnicę między duszenia i duszenia. Dziś wraca, aby porozmawiać o najlepszych kawałkach wołowiny na świąteczne chusteczki. Bardzo opowiadamy się za dusicielami i garnekami dla dużych tłumów; są zwykle tanie, łatwe i wygodne, ponieważ można je zrobić z wyprzedzeniem. Oto sugestie Dave’a na temat najlepszego mięsa do kupienia.

Chcesz przygotować sezonową pieczeń, ale nie masz pewności, którą potrawę kupić. Brzmi znajomo? Dzisiejszy supermarket mięsny jest wypełniony nowymi kawałkami, chudymi opcjami i tradycyjnymi faworytami. Przeczytaj więcej, aby pomóc Ci zgadywać, co należy zrobić w następnej pieczeni.

Braising (pieczenie prażone AKA) stosuje się do przyrządzania dużych kawałków wołowiny, takich jak pieczeń lub mostek, z niewielką ilością płynu. Ta powolna metoda gotowania jest idealna do klejenia mniej delikatnych – i zazwyczaj mniej kosztownych – kawałków wołowiny. Zasadniczo, kawałki z uchwytu (przednia część zwierzęcia), trzpienia i mostka (dolne sekcje przednie) i rundy (sekcja tylna) są najbardziej odpowiednie do duszenia i duszenia.

Jeśli o tym pomyślisz, te części zwierzęcia pracują ciężej niż część środkowa, a zatem mięśnie są bardziej ćwiczone, a tkanka łączna jest silniejsza – i nieco twardsza. Powolna metoda gotowania pomaga zmiękczyć i zmiękczyć włókna mięśniowe i tkankę łączną, czego rezultatem jest wilgotna, aromatyczna wołowina!

Tak więc, wybierając kawałki wołowiny do pieczeni, szukaj:

• Chuck – Cuts będzie zawierał określenie “chuck” (pieczona rondel lub pieczeń 7-bone pot) lub terminy związane z przednią częścią, takie jak stek na ramię
• Mostek – kawałki mięsa z piersi lub dolnej części klatki piersiowej
• Runda – wybierz pieczeń z zgrubieniem lub dolną.

Ale niezależnie od tego, czy drażnisz (pieczenie garnka) pieczeniem na patelni czy grillu, nie wszystkie kawałki wołowiny są równe, więc ważne jest, aby dopasować właściwą metodę gotowania do kawałka wołowiny. Każda metoda wprowadza różne smaki i tekstury do twojej wołowiny. Tak więc, niezależnie od wybranego cięcia, otrzymasz aromatyczne, delikatne jedzenie z wołowiny.

Teraz wystarczy zdecydować, ile kupić – pobierz nasz pomocny zasób na stronie BeefItsWhatsForDinner.com.

— Dzięki, Dave! Jutro będziemy mieli dobre przepisy na wołanie i gotowanie dla wszystkich.

Związane z: Różnica między braisingiem a duszenia