Nazywaj je stalówki kakao lub stalówki kakao lub stalówki czekolady lub zwykłe stare stalówki. Z przyjemnością posypiemy je płatkami owsianymi, upieczemy w muffinach i wymieszamy je w lody bez względu na nazwę. Tak wiele możemy zrobić z tym chrupiącym, gorzko-słodkim składnikiem.

Możesz myśleć o stalach kakao jako nieprzetworzonej czekoladzie. Po upieczeniu ziaren kakaowca odsiewa je, dzieląc na plewy, stalówki i zarazki. Łupiny i zarazki są używane do innych celów, ale stalówki zostaną zmielone i przetworzone w czekoladę, którą znamy i kochamy. O ile oczywiście nie są zapakowane tak jak są i dostarczone do naszych szafek.

Stalówki pachną jak gigantyczny kubek super-bogatej gorącej czekolady, ale ich smak jest bardzo gorzki. Jeszcze bardziej gorzka niż gorzka czekolada, ponieważ w tym momencie życia fasoli kakaowej nie dodano cukru ani substancji słodzących. W zależności od stopnia, w jakim prażone są stalówki, można uzyskać intensywny smak owocowy i tosty orzechowy w goryczy.

Wyglądają jak skrzyżowanie ziaren kawy i posiekanych orzechów, a ich stalówki mają odpowiednio delikatną chrupiącą teksturę. Mogą być używane tak, jak są bez dalszego gotowania lub pieczenia.

Gorzki smak czekolady jest zdecydowanie intensywny, wytrenowany, ponieważ oczekujemy co najmniej odrobiny słodyczy z naszej czekolady. Na początek spróbuj po prostu skrapiać stalówki nad szczytami wypieków tuż przed wejściem do piekarnika. To da ci niewielki smak nibby bez ryzyka, że ​​stanie się przytłaczający. Jeśli uznasz, że to lubisz, przejdź do dodawania miarki lub dwóch końcówek do samego ciasta, z lub zamiast chipsów czekoladowych.

Stalówki można oczywiście używać nie tylko do wypieków. Można ich używać w muesli, dodawać do lodów, mieszać w koktajle lub używać do zaparzenia śmietanki. W rzeczywistości, jeśli jesteś domowym piwem, stalówki są fantastycznym składnikiem do robienia zabójca mokka mocna. Na pikantnej stronie można zmielić stalówki na proszek i użyć go jako tarcia do mięsa lub dodać głębię do sosu duszącego.

Oto kilka pomysłów dla Ciebie:

Lody Truskawkowe ze Stalowymi Cacao
Chevre z solą z Morza Czarnego i Cacao
Aksamitny burak i ciasto kakaowe
Nibby Buckwheat Cookies from 101 Cookbooks
Stalówka z kakao i polędwiczki wieprzowe z kopru włoskiego z NPR
Cacao Nib Gelato od Bon Appétit

Szukaj końcówek kakao w sklepach Whole Foods i naturalnej żywności. Lub możesz zamówić online z miejsc takich jak Taza Chocolate (ulubiony!) Lub Amazon:

Organiczne Pieczone Stalówki Kakao, 10,50 USD od Taza
Navitas Naturals Cacao Nibs, 8,55 USD od Amazon

Co robisz ze stalówką kakao??

Związane z: Poszukuję wspaniałych przepisów na cząber z czekoladą

(Zdjęcie: Emma Christensen)