W ciągu ostatnich kilku miesięcy konserwowania owoców cytrusowych, wymiany żywności i prezentów od przyjaciół zgromadziliśmy coś, co wydaje się na całe życie dostawą marmolady. Zainspirowani myślą poza toastem, zaczynamy dostrzegać potencjał marmolady wszędzie. Od śniadania po deser, a nawet napoje, oto kilka innych sposobów na wykorzystanie słodkich i zingowatych przetworów.

Wiruj w płatki owsiane i jogurt: Używanie dżemu do rozjaśnienia porannego jogurtu lub płatków owsianych nie jest niczym nowym, ale z jakiegoś powodu niedawno spróbowaliśmy marmolady – jest fantastyczne, szczególnie w połączeniu z prażonymi orzechami.

Upiecz ciasto na bułeczki: Dodaj 1/2 szklanki marmolady do ulubionego przepisu na scone lub spróbuj Marmelade Barley Scones z Dobry dla Ziarna autor Kim Boyce.

Ubij je w sosy sałatkowe: Vinaigrette słodzony marmoladą jest pyszny na rukoli, szpinaku lub sałatkach jarmużowych.

Użyj go w marynacie: Marynata z sosem sojowym i marmoladą może być stosowana na wszelkiego rodzaju białkach, takich jak tofu z marmolady z VeganYumYum i polędwiczki z grilla z Simply Recipes.

Podawaj z serem: Dobra, to trochę w kategorii tostów, ale uwielbiamy słodką, pikantną marmoladę na crostini lub tartinie z kremowym serem kozim.

Posyp je ciastem: Lekka goryczka marmolady może naprawdę uzupełnić słodkie ciasto. Faith lubi ten wegański Sticky Orange Cake z Glaze Marmolada.

Popijaj to: Czy kiedykolwiek miałeś koktajl z marmoladą? Intryguje nas Kinloch Plantation Special, whisky poncz z marmoladą i gałką muszkatołową. Zdobądź recepturę i poznaj miksturę marmolady na Atlantyku.

Jakie są twoje ulubione sposoby na zjedzenie marmolady?

Związane z: Galaretki, dżemy i marmolady: co zrobić z przetworami

(Zdjęcie: Flickr członek komedia_nose na licencji Creative Commons)