2013_01_16-marmolada chicken.jpg Niedawno wziąłem tutaj klasę marmolady w Seattle i byłem zaskoczony kilkoma pytaniami, które pojawiły się od innych uczestników. Podczas gdy miałem pytania dotyczące wielkości kawałków cytrusowych lub jak dokładnie mogłem stwierdzić, kiedy marmolada była gotowana, inni studenci naprawdę chcieli wiedzieć, co zrobić z ich marmoladą. Poza toastem, jak powinni z niego korzystać?

Myślałem, że to pytanie jest śmieszne tylko dlatego, że używam marmolady na tak wiele różnych sposobów w kuchni, rano i wieczorem. Ale zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy tak robią, więc zacząłem burzę mózgów z moją grupą i wymyśliliśmy dziesiątki myśli, jak korzystać z naszej marmolady po powrocie do domu. Od przekąsek po dania główne i boczne, wymyśliliśmy wystarczająco dużo pomysłów na kilka tygodni.

1. Pieczony kurczak: Marmolada działa magicznie, gdy rozprzestrzenia się na kurczaka lub indyka, aby stworzyć prosty, słodki szkliwo.

2. Quick Pork Loin: Wiele chutneyów, które rozprowadzam na schabach lub kotletach wieprzowych zawiera małe kawałki owoców cytrusowych, więc ostatnio przyszło mi do głowy, że jadłem z marmoladą jako środek do smarowania. Rezultat był jasny i pyszny.

3. Polenta lub ciepłe ziarna: Marmolada dodaje odrobinę słodyczy i ciekawej tekstury do miski ciepłej polenty lub ziaren. Zmieszałem go na bulgur, quinoa i jęczmień z doskonałymi wynikami.

4. Winegret: Obudź najczęstsze vinegretty z odrobiną marmolady.

5. Płytka przystawki: Krakersy, ser i dobra marmolada sprawiają, że jest to najsmaczniejsza przekąska. Podajemy to z odrobiną Prosecco, a nawet rozgotowane sery i krakersy stają się nieco bardziej eleganckie.

6. Łosoś: Przygotuj marynatę dla łososia z kilkoma kawałkami sosu sojowego i łyżką lub marmoladą na szybką, aromatyczną kolację.

7. Pizza: Jeśli w domu robisz szybkie pizze typu flatbread, spróbuj marmolady, niebieskiego sera i prosciutto następnym razem. Lub skręcić w stronę ciepłych kanapek zamiast miksów z szynką, marmoladą i brie.

Jaki jest twój ulubiony pikantny sposób korzystania z marmolady?

Związane z: Beyond Toast: Więcej sposobów korzystania z Marmalade

(Zdjęcie: Martha Stewart)