(Źródło zdjęcia: Samantha Bolton)

Może nawet nie musisz mówić o dodawaniu owoców do sałatki z pomidorów, ponieważ dobrze wiesz o klasyfikacji pomidorów jako owocu. Być może zdajesz sobie sprawę, że jego wrodzona kwasowość jest najbardziej pożądanym gościem w zbyt słodkiej sałatce owocowej. Jeśli jednak kombinacja pomidorów i owoców zaskoczy cię lub pozostawia cię sceptycznie, pozwól, że zrobię coś przekonującego.

Saldo i Bounty

Kiedy znajdujemy się w sezonie pełnym pomidorów, kreatywność w używaniu pomidorów zapewnia nieuniknione zmęczenie, na które nigdy nie wpadamy. Tylko wtedy, gdy czujesz, że możesz mieć wypełnione kanapki z pomidorami (wiem, ciężko to sobie wyobrazić, ale ja “. słyszałem o ludziach, którzy cierpią z powodu tej dolegliwości), zachwycające połączenie pomidorów i owoców jest tutaj, aby pobudzić.

Sałatki owocowe są o równowadze. Nie chcesz, żeby były zbyt słodkie i lepkie – które popychają je za krawędź w sacharynę, niechlujny bałagan – ale z pewnością nie chcesz, żeby były pełne niedojrzałych, niedorzecznych owoców. Jestem pewien, że mieliśmy oba. Gdy są w najlepszym wydaniu, sałatki owocowe są osłodzone przez dojrzałość owocu. Czasami są one otoczone lekkim syropem, gdy zawierają tarte elementy, lub czasami wystarczy szczypta cukru, aby uzyskać bardziej soczyste owoce, takie jak truskawki i maliny, do macerowania i skutecznego samodzielnego sosu.

Następnym razem, gdy musisz dodać coś cytrusowego, cierpkiego i kolorowego do sałatki owocowej, nie przeocz owoców pomidora. Szczególnie dobrze komponuje się z owocami pestkowymi, takimi jak brzoskwinie, śliwka i nektaryny, przynosząc jej cytrusową, trawiastą słodycz do ich syropowatego smaku. Odgrywają również rolę kwasu, co oznacza, że ​​temperują tę słodycz, ale także podkreślają ją, nadając jej kontrastowy smak.

Fruit + Tomato Combination to Try

  • Dojrzałe owoce pestkowe + pomidory befsztyk + zielone pomidory + mozzarella
  • Wiśnie + pomidory koktajlowe + tymianek
  • Arbuz + żółte pomidory + chili

Czy kiedykolwiek łączysz pomidory i owoce? Jakie są twoje ulubione kombinacje??