Od zwykłej miseczki owsianki ryżowej do luo buo gao, pikantny parzony tort rzepowy serwowany w cienkich plastry i smażone, chińskie śniadania są jednym z najbardziej satysfakcjonujących sposobów na rozpoczęcie dnia. Chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu tych i innych ulubionych przy użyciu dimsum? Sprawdź przepisy poniżej!

1. Scallion Pancake – Ten pikantny naleśnik jest chrupiący, żucia i warstwowe z bryłki zielonej cebuli.

2. Congee – Prosta i wygodna, owsianka ryżowa to świetny sposób na wykorzystanie jednodniowego ryżu i doskonały nośnik dla resztek warzyw i białek.

3. Świeże mleko sojowe – Świeżo zrobiony mleko sojowe jest wystarczająco smaczne, aby jeść jak zupa: ciepła w misce, z dużą łyżką.

4. Crullers (Ty Tiao) z chińskiego Food About.com – Ciepłe mleko sojowe jest szczególnie dobre z kilkoma smażonymi fiszbinami na boku do maczania. To jak niesłodzona, chińska wersja pączków i kawy.

5. Ciasto z rzepy (Luo Buo Gao) z Epicurious – Ciasto wykonane z chińskiej rzepy, krewetki japońskiej rzodkwi daikon, parzone, krojone w cienkie plasterki i smażone.

6. Bułki wieprzowe od I Made That! – Czy to jest lepsze niż słodka, lepka glazurowana wieprzowina nadziewana w miękkie pieczone bułeczki?

7. Krepa śniadaniowa z jajkiem (Jian Bing) z La Fuji Mama – Jian bing są jak cienkie, omletowe naleśniki nakrapiane zieloną cebulką. Ta wersja zawiera również trochę sosu chili na trochę ciepła.

8. Kulki sezamu (Jin Dui) z Wok In Time – To nie słodki poczęstunek, te słodkie kuleczki wysmarowanego sezamem kleistego ryżu są zwykle nadziewane pastą lotosu lub pastą z fasoli słodkiej.

Czy masz jakieś ulubione chińskie produkty śniadaniowe??

Związane z: Pomarańcze i pierogi: 10 przepisów na chiński nowy rok

(Zdjęcia: Faith Durand, Dana Velden, Anjali Prasertong, członek Flickr beggs na licencji Creative Commons, członek Flickr fotoosvanrobin na licencji Creative Commons, I Made That !; La Fuji Mama, Wok In Time)