Dla jasności, mówimy o pakowaniu brązowego cukru do miarki, a nie do bagażu! (Chociaż …) Przepisy z brązowym cukrem prawie zawsze wymagają “zapakowania”, podczas gdy większość innych składników do pieczenia jest przesianych lub po prostu zebranych. Dlaczego specjalne traktowanie brązowego cukru?

Pakowanie brązowego cukru oznacza po prostu ścisłe wciśnięcie go do miarki. Najłatwiej jest najpierw napełnić kubek pomiarowy, a następnie delikatnie nacisnąć cukier za pomocą łyżki. Nie musisz używać dużej siły. Cukier zwiąże i pozostawi na wierzchołku 1/4 cala szczeliny. Użyj łyżki, aby wypełnić to, naciśnij cukier ponownie, a następnie powtórz w razie potrzeby, aż kubek pomiarowy zostanie wypełniony.

To, co robimy, to wyciskanie kieszeni powietrza, które uwięzione są między kleistymi ziarnami cukru. Gdybyśmy tego nie zrobili, pomiar objętości byłby wyłączony. Chcemy tylko mierzyć cukier, a nie powietrze. Pakowanie brązowego cukru jest również sposobem upewnienia się, że pomiar jest zgodny od partii do partii i od gotowania do gotowania.

Oczywiście, jeśli my naprawdę chcemy być dokładni, zawsze możemy ważyć cukier za pomocą skali kuchennej!

Związane z: Rozwiązywanie problemów w spiżarni: pięć sposobów na zmiękczenie brązowego cukru

(Zdjęcie: Emma Christensen)