Jest zima – dlaczego lody są na stole? Cóż, tyle zimowych deserów tylko błaga o lody. Szarlotka jabłkowa, ciepłe ciasto z dyni, ciemne ciasto czekoladowe. Byłem bardzo szczęśliwy mogąc znaleźć ten niezwykle szybki przepis na lody, który jest prawie tak prosty, jak przygotowanie bitej śmietany.

Większość przepisów na lody wymaga przynajmniej niewielkiej ilości gotowania. Mleko zwykłe, zamrożone na lody, staje się nieprzyjemnie lodowate i potrzebuje skrobi kukurydzianej lub żółtek jaj, aby zmienić ją w gładki kremowy krem. A następnie ta gotowana mieszanka musi być dokładnie schłodzona przed zamrożeniem w lody, więc jeśli myślisz o lodzie, lepiej pomyśleć przynajmniej o jeden dzień.

Ale ten przepis omija całe gotowanie, a mimo to wciąż staje się bardzo kremowy i gładki. W jaki sposób? Słodzone mleko kondensowane.

To magiczny składnik tego przepisu, który jest powszechnie znany i dostosowywany w całym Internecie. Ale nigdy tego nie próbowałem, aż do ostatniej nocy. Dosłownie półtorej godziny przed kolacją zdecydowałem się spróbować, zamiast poprosić kogoś o odebranie lodów ze sklepu. Udało mi się go zebrać w niecałe 5 minut, a ponieważ mleko i śmietana były już zimne, mogłem wrzucić je prosto do lodziarni. Całość była idealnie gładka i kremowa, a nawet dzisiaj, po nocy spędzonej w zamrażarce, wciąż nie ma lodu.

Poruszałem się sokiem z cytryny Meyer i skórką, aby dodać nieco jasnego smaku tym niezbyt słodkim lodom i było to wspaniałe uzupełnienie cierpkiej, ciepłej owocowej klamry wykonanej z mrożonych malin. To było małe okno na cieplejszą pogodę!

To zdecydowanie przepis na lody, który trafia do mojej stałej dokumentacji; to tak samo proste jak bita śmietana i piękna nuta wdzięku do wszelkiego rodzaju deserów. I jest jeszcze szybszy niż te 1-składnikowe lody, ponieważ nie musisz najpierw zamrażać bananów!

Niezwykle szybki cytrynowy lody Meyer bez gotowania
około 1 kwarta

2 szklanki ciężkiego kremu
1 szklanka mleka
Jedna 14-uncja może słodzić skondensowane mleko
2 cytryny Meyer, zjadane i wyciskane
1/2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
Drobna sól kuchenna

W dużej misce energicznie wymieszaj śmietankę, mleko i słodzone skondensowane mleko, aż skondensowane mleko zostanie całkowicie zmieszane. Dodaj skórkę i sok z cytryny Meyer wraz z ekstraktem z wanilii i szczyptą soli. Wymieszać, a następnie wlać do ekspresu do lodów i przetwarzać przez około 30 minut.

Zapakuj do 1-litrowego pojemnika do zamrażarki i całkowicie przykryj powierzchnię lodów plastikową folią. Przykryj szczelnie pokrywką i zamroź przez co najmniej 1 godzinę przed podaniem.

• Dziękuję Spor i Foon, gdzie po raz pierwszy znalazłem tę metodę bez gotowania!

Związane z: Jak zrobić kremowe lody z tylko jednym składnikiem!

(Zdjęcia: Faith Durand)