Stwierdzenie, że świat kawy jest skomplikowany, byłoby niedopowiedzeniem, co oznacza, że ​​potrzebujemy pomocy w jego zrozumieniu. Od historii kawy po perfekcyjne metody parzenia, są tam wspaniałe książki o zasobach.

Dla każdego miłośnika kawy, oto kilka ważnych tytułów, które można umieścić na półce z książkami.

Zrozumienie świata kawy wymaga trochę więcej wiedzy niż przybieranie różnicy między francuską prasą a Bialettim. Rozważ to w ten sposób: Kawa, napój, który większość z nas jest tak przyzwyczajona do picia na co dzień, jest produktem wytwarzanym w około 70 różnych krajach na całym świecie. Każdego dnia ktoś się rozwija, przetwarza, eksportuje, importuje, praża, produkuje i pije kawę.

9 książek do nauki o kawie

(Image credit: Random House)

1. The Blue Bottle Craft of Coffee autorstwa Jamesa Freemana, Caitlin Freeman i Tary Duggan

Ta książka jest osobistym ulubionym zasobem, o którym często mówię, gdy mam pytanie o kawę. Dla każdego, kto kiedykolwiek chciał encyklopedii w świecie kawowym, może to być właśnie to. Nie tylko to, ale zawiera również kilka przepisów na popularne smakołyki Blue Bottle, wszystko po to, aby mieć coś dobrego do sparowania z kubkiem.

(Źródło zdjęcia: Mark Pendergast)

2. Niezbyt częste sprawy Marka Pendergrasta

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak poranna kielich joe wpływa na politykę zagraniczną? Niezbyt częste tereny powiem Ci. To książka dla historii, ekonomii, antropologii i oczywiście miłośników kawy. Zapytaj kogokolwiek w świecie kawy, a oni będą cytować tę książkę jako ulubione i źródło, ponieważ daje kompleksowe zrozumienie historii i złożoności Twojego ulubionego napoju.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

3. God In A Cup: The Obsessive Quest for Perfect Coffee autorstwa Michaele Weissman

Opublikowano w 2008, Niebo w gębie to spojrzenie na kierowców stojących za branżą specjalnej kawy, w szczególności osobowości. Kierując się specjalnymi liderami kawy w Counter Culture, Intelligentsia i Stumptown, Weissman wyrusza w podróż, aby zrozumieć ten złożony świat, w którym ludzie będą płacić wysoką cenę za cappuccino. Choć od tamtej pory przemysł z pewnością się zmienił i ewoluował, jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad wewnętrzną funkcjonalnością specjalnej kawy w USA, ta książka jest dla ciebie..

(Image credit: Left Coast Roast)

4. Pieczeń lewobrzeżna Hanna Neuschwander

Nie da się ukryć, że na Zachodnim Wybrzeżu (lub na lewym wybrzeżu) miało się coś wspólnego z rzemieślniczym ruchem kawy. Pieczeń z lewego wybrzeża rzuca okiem na kultowych palaczy rzemieślniczych tego regionu i dzięki swoim pięknym ilustracjom jest dobre dla każdego, kto ma skłonności do lewicowego wybrzeża, a także dla tych, którzy kochają ładną książkę.

(Źródło: Firefly Books)

5. Światowy Atlas kawy: od fasoli do parzenia przez Jamesa Hoffmana

Hoffman jest współzałożycielem londyńskich Square Mile Coffee Roasters i jako taki wie coś na temat kawy. Jak pisze na swoim popularnym blogu kawowym, Jimseven, Światowy Atlas Kawy jest przeznaczony zarówno dla osób w branży, jak i na zewnątrz. “Wierzę, że zrozumienie czegoś więcej może sprawić, że będzie bardziej przyjemny, a ja chciałem zrobić więcej kawy dostępnej, zamiast uczynić ją bardziej tajemniczą i ekskluzywną”. Tak jak powinien mieć dobry atlas, są mapy rosnących regionów i wgląd we wszystkie kraje, w których uprawia się kawę, i jak dotarły tam, gdzie są dzisiaj, oraz pomocne wskazówki, takie jak techniki warzenia.

(Źródło: Narodziny kawy)

6. Narodziny Coffeeby Daniela Lorenzettiego i Lindy Rice Lorenzetti

Narodziny kawy to książka o ludziach, którzy robią naszą kawę, a ja nie mówię o baristach. Skupiając się na pochodzeniu naszych ziaren, zdjęciach w tonacji kawy i tekście łączymy się, aby opowiedzieć historię ludzi na całym świecie, którzy hodują nasze ziarna. Książka daje nam spojrzenie z pierwszej ręki na kultury i społeczności stojące za hodowlą kawy.

(Źródło zdjęcia: Dorling Kindersley)

7. Obsesja na punkcie kawy Anette Moldvaer

To jest książka Wszystko, co chciałeś wiedzieć o kawie, od tego, jak rośnie, jak ją smakować, jak ją upiec. Pełne map, diagramów, wskazówek i technik, Obsesja na punkcie kawy sprawia, że ​​świat kawy jest dostępny dla każdego.

(Źródło zdjęcia: Scott Rao)

8. Wszystko oprócz espresso Scotta Rao

Jeśli masz ochotę na kawowe maniakalne skłonności, ta książka jest dla ciebie. Jak wskazuje tytuł, nacisk kładziony jest na wszystko, ale ciągnięcie ujęć, a jeśli profesjonalni producenci kawy powiedzą ci cokolwiek, to, że warzenie dobrej filiżanki kawy to nie tylko sztuka, ale nauka. Ta książka skupia się na pomiarach, stosunkach i tym, co powoduje lub łamie dobry napar. Wpadniesz nawet w chemię wody, ale pod koniec z pewnością będziesz mógł zaparzyć doskonałą kawę o konsystencji.

(Image credit: 33 Books Co.)

9. 33 filiżanek kawy

Okay, więc ta książka nie jest tak naprawdę w zwykłym tego słowa znaczeniu. 33 filiżanek kawy w rzeczywistości jest to notatnik przeznaczony do dokumentowania wszystkich twoich kawowych doświadczeń – lub, innymi słowy, dziennik degustacji. Czasami najlepszym sposobem nauki jest doświadczenie, prawda?