(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Moja mama przygotowała dla nas partię naleśników prawie w każdą niedzielę, kiedy dorastałem. Kiedy stworzyła swoją, używała pudełka, ale tak bardzo kocham tę tradycję, że kontynuuję ją teraz z własnymi dziećmi. Jeśli ocenisz, że robiłam naleśniki raz w tygodniu, odkąd moja prawie sześciolatka zaczęła robić solidne posiłki, w ciągu ostatnich pięciu lat zrobiłem 286 porcji naleśników. Z tego rodzaju powtórzeń można się wiele nauczyć. Oto siedem najlepszych wskazówek dotyczących idealnych naleśników za każdym razem.

1. Sprawdź świeżość proszku do pieczenia.

Naleśniki są ukochane, ponieważ wymagają kilku podstawowych składników, ale jeśli Twój proszek do pieczenia jest stary lub stracił ważność, trafisz na płaskie naleśniki, a nie lekkie i puszyste. Przepisuję puszkę proszku do pieczenia raz w miesiącu pomiędzy regularnymi partiami naleśników, gofrów i herbatników, ale jeśli regularnie wymieniasz ten pojemnik, sprawdź datę ważności lub spróbuj tego testu, aby upewnić się, że twoje odświeżenie jest świeże.

Naucz się jak: Jak sprawdzić, czy upłynął proszek do pieczenia lub proszek do pieczenia

2. Ubij swoje suche składniki, aby uniknąć dużych grudek.

Dorastając w domu naleśnikowym z Bisquick mam nieprzyjemne wspomnienia z grudek, ponieważ zapakowane pudełko ma tendencję do kępowania i osiedlania się z paczki. Ponieważ chcesz uniknąć nadmiernego mieszania ciasta po dodaniu mokrego do suchego, zrób sobie przysługę i usuwaj suche składniki za pomocą kilku ruchów piany. Możesz też przesiać swoje suche składniki, ale kto chce to zrobić o 7 rano.?

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

3. Oprzyj się nadmiernemu mieszaniu.

Niektóre bryłki w cieście są w porządku i ogólnie lepiej jest mieć kilka małych bryłek niż sztywne, lepkie ciasto, niż będzie gumowate po smażeniu. Jeśli wymieszałeś suche składniki przed dodaniem mokrego, powinieneś być w stanie delikatnie połączyć je z kilkoma zwiniętymi zawirowaniami łyżki. Odpoczynek ciasto będzie wziąć ciasto z małych grudek.

4. Odpocz pałkarz.

Oto, jak wygląda moja robota w sobotę: mieszam ciasto naleśnikowe zanim zrobię cokolwiek innego (przed uruchomieniem ekspresu do kawy lub smażenia bekonu!), A następnie pozwalam mu usiąść przez co najmniej 15 minut (najlepiej 30), zanim ogrzeje przesuwać i dostać się do robienia naleśników. To dużo czasu na filiżankę kawy lub gotowanie bekonu, podczas gdy mąka wchłania płyn, pozwalając niektórym z bardziej upartych kostek dbać o siebie.

Cenna informacja: Zrób grube, puszyste naleśniki w stylu Diner z tą prostą końcówką

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

5. Użyj dużej patelni lub, jeszcze lepiej, patelni.

Przez większość mojego robienia naleśników używałem dużej, 12-calowej żeliwnej patelni. Rozległa powierzchnia pozwoliła mi ugotować trzy naleśniki wielkości srebra wielkości dolara naraz, zachowując przy tym całkiem równomierne ciepło, niezależnie od rodzaju używanej przeze mnie płyty kuchennej. Niedawno kupiłem elektryczny patelnię, która była kompletnym zmieniaczem do robienia naleśników. Mogę zrobić sześć naleśników na raz, a każdy z nich jest doskonale złoty dookoła.

6. Wytrzyj naczynie pomiędzy partiami.

Osobiście uważam, że naleśniki zawsze powinny być smażone na maśle, mimo że moja mama przeklina olej. Jedyny problem z smażeniem naleśników na maśle polega na tym, że masło ostatecznie spali się na patelni. Aby uniknąć zbędnych lub spalonych bitów, po prostu wytrzyj patelnię i dodaj odrobinę więcej masła między partiami.

To jest zmiana gry: Aby uzyskać lepsze naleśniki, postępuj zgodnie z tą prostą regułą

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

7. Zwróć uwagę.

To jest najłatwiejsza porada dla lepszych naleśników: Zaangażuj się na 20 minut na patelni i naprawdę uważaj podczas gotowania naleśników podczas gotowania. Czy są zbyt brązowe? Odwrócić trochę ciepło i ostudzić na minutę przed kolejną porcją. Czy trochę się kleją, czy dużo? Dodaj więcej masła lub oleju. Pamiętaj, aby odwrócić naleśniki, gdy strona surowa ma kilka przyzwoitych bąbelków, a krawędzie zaczynają się wysychać.

Mój przepis na naleśniki, nigdy nie zawiodę:
Jak zrobić najlżejsze, najbardziej fluffy maślanki naleśniki