Turcja jest z pewnością arcydziełem stołu Dziękczynienia, prezentowanym z rozmachem i uwielbieniem dla kucharza. Pomimo sielankowego wizerunku pieczonego indyka, jest on w zasadzie taki sam jak pieczenie niedzielnego kurczaka, choć na znacznie większą skalę. Podczas gdy istnieje wiele opinii na temat (i kilka rozsądnych rad dla) pieczenia indyka, jest tylko kilka kluczowych kroków, aby uniknąć wspaniałego indyka Dziękczynienia.

1. Nie dając Turcji wystarczająco dużo czasu na rozmrożenie.

Jeśli używasz zamrożonego indyka, cokolwiek robisz, nie czekaj aż do dnia poprzedzającego Święto Dziękczynienia, aby wyjąć go z zamrażarki. Pamiętaj, że zamrożone indyki potrzebują co najmniej trzech dni na całkowitą rozmrożenie.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Jeśli chodzi o rozmrażanie indyka, lepiej dać sobie za dużo czasu, niż za mało. Najlepszy i najwygodniejszy sposób na rozmrożenie indyka jest w lodówce. Z reguły będzie potrzebować przynajmniej 24 godziny na każde pięć funtów. Odkryliśmy, że często trwa to trochę dłużej. Tak więc, jeśli masz 15-funtowego indyka, zaplanuj przeniesienie go do lodówki w niedzielę lub poniedziałek tygodnia Dziękczynienia. Używając tej metody, rozmrożony indyk może również usiąść w lodówce na dzień lub dwa przed gotowaniem.

Alternatywnie, aby szybciej rozmrażać, możesz umieścić indyka w łaźni z zimną wodą, zmieniając wodę co 30 minut. Zaplanuj sześć do ośmiu godzin dla indyka o wadze od 12 do 16 funtów, i osiem do 10 godzin dla indyka o wadze od 16 do 20 funtów. Jedno zastrzeżenie w tej metodzie – musisz natychmiast gotować indyka, kiedy go odmrozisz.

Czy całkowicie zapomniałeś?? Jeśli całkowicie zapomniałeś i nadal masz zamrożonego indyka na rękach, możesz go upiec. Oto nasza lekcja gotowania, aby Ci pomóc.

2. Zbyt wysoka temperatura piekarnika.

Chrupiąca skóra jest jedną z najważniejszych cech indyka, ale nie ma potrzeby rozpoczynania gotowania w wysokiej temperaturze. Doprowadzi to tylko do wypalonej skóry i niedogotowanego mięsa.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Sugerujemy utrzymywanie piekarnika w stałej, umiarkowanej temperaturze, aby uzyskać doskonale ugotowane mięso i świeżą skórkę. Dodatkowo istnieje wiele innych sposobów na uzyskanie chrupiącej skóry, np. Suchej solanki.

Metoda: Jak suszyć solankę w Turcji

3. Wstawienie indyka do piekarnika zbyt wcześnie.

Jeśli kolacja jest o trzeciej po południu, nie ma powodu, aby umieszczać indyka w piekarniku o wschodzie słońca. Tak, indyk zajmuje dużo czasu, aby gotować, ale nie chcesz, aby przed długim podaniem usiadł zbyt długo.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Zasadą dla gotowania indyka jest 13 minut za funt, w 350 ° F. W zależności od wielkości indyka, zaplanuj gotowanie na trzy do pięciu godzin. I pamiętaj, że będziesz chciał pozwolić mu odpocząć przez około 20 minut przed rzeźbieniem i serwowaniem.

Jak sprawdzić temperaturę w Turcji

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

4. Nieużywanie termometru do mięsa.

Termometry mięsne są najdokładniejszym sposobem określenia, kiedy indyk jest w pełni ugotowany. Nawet jeśli twój ptak ma jedną z tych wyskakujących minut, najlepiej nie polegać na tym samym.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Najbardziej niezawodnym sposobem sprawdzenia stanu indyków jest termometr do mięsa. Indyk należy gotować, aż osiągnie 165 ° F, a następnie wyjąć z piekarnika. Sprawdź temperaturę, umieszczając termometr w najgrubszej części uda, bez uderzania w kości.

Czytaj więcej: Jak sprawdzić temperaturę w Turcji

5. Wyrzucając patelnie z patelni.

Odcieki pozostawione na dnie brytfanny po gotowaniu indyka są płynne złoto. Pomyśl o nich jako o smakowym odpowiedniku wygranej na loterii. Więc cokolwiek robisz, nie wyrzucaj ich.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Karmelizowane rondle są pełne bogatego, skoncentrowanego smaku. Umieść te magiczne kawałki do pracy i wykorzystaj je jako bazę do sosu! Ten sos jest nie tylko szybki i łatwy do wykonania (zajmuje dosłownie kilka minut), ale jest także o wiele bardziej pyszny niż wszystko, co możesz zrobić ze sproszkowanej mieszanki lub słoika..

Naucz się jak: Jak zrobić szybki sos indyka

6. Nie planuje resztek.

Twoja rodzina liczy na resztki, ponieważ w piątek po Święcie Dziękczynienia jest niewiele radości jak kanapka z indyka. Dodatkowo możesz dodać resztki z indyka do wszystkiego, od zupy do lasagne.

Wypróbuj tę wskazówkę: Zaplanuj jeden funt indyka na gościa, który pozostawi wiele resztek do udostępnienia. Karmienie tłumu? Spróbuj upiec dwa mniejsze indyki zamiast jednego masywnego indyka.

Przeczytaj więcej: Dlaczego powinieneś kupić drugą Turcję, a nie większą Turcję

7. Rzucanie kościami z indyka.

Pozostałe kości z twojego indyka są prezentem sezonowym. Nie wyrzucaj ich – zamień w zapas. Możesz zamrozić tuszkę z indyka dla przyszłej karmy dla zwierząt, jeśli po maratonie masz ochotę na wakacje, ale nie przegap tej okazji, by zrobić oszałamiającą partię towaru.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Przez cały tydzień Święta Dziękczynienia oznacz torbę z suwakiem w kształcie galonu, aby zaopatrzyć się w składniki – kilka łodyg ziół, trochę selera, szyjkę indyka (jeśli jej nie upieczesz) – aby pod koniec tygodnia wszystko, czego potrzebujesz, to woda do robienia zapasów.

Czytaj więcej: Turcja jest brutto. Ale Turcja jest od Boga.

Jakie są twoje najlepsze rady dotyczące gotowania indyka??