Meyer Szyfonowo-oliwkowy tort z oliwą z oliwek

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Frosting jest często pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jeśli chodzi o dekorowanie ciasta (w końcu jest całkiem pyszna), ale ta słodka warstwa tylko drapie powierzchnię, jeśli chodzi o dekorowanie. Jest tak wiele różnych i prostych sposobów na wykończenie ciasta, które przynosi imponujące rezultaty, takie jak glazury i sosy, owoce i jadalne kwiaty, żeby wymienić tylko kilka. Więc jeśli masz ochotę na mrożenie lub chcesz spróbować czegoś nowego, oto sześć pięknych i łatwych sposobów na upiększenie ciasta – nie wymaga luzu.

(Image credit: The Life Jolie)

1. Bita śmietana

Wygląda jak lukier, ale tak nie jest. Zgrabna kupa bitej śmietany, która rozlewa się (a nawet przez środek), nadaje mu podobny wygląd do lukier, ale dzięki dwóm składnikom łączy się szybciej i łatwiej. Daj mu trochę pizzazz z posiekanymi orzechami, owocami, posypką lub skórką cytrusową.

Uzyskaj przepis: Cytrynowy tort pistacjowy od The Life Jolie

Cytryna Poppyseed Bundt Cake

(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

2. Glaze

Jeśli chodzi o ciasta Bundt, glazura (a nawet sos karmelowy) jest znacznie lepszym wyborem, niż lukrem. Dodaje do tego wyjątkową słodycz, której szukasz, ale jest wystarczająco cienki, by pokazać te ładne grzbiety. Prosta glazura jest połączona z cukrem pudrem i mlekiem, a także stanowi dobry wybór do jedzenia aniołów i ciast z szyfonu.

Zdobądź przepis

  • Cytryna Poppyseed Bundt Cake
  • Meyer Szyfonowo-oliwkowy tort z oliwą z oliwek

(Image credit: My Diary of Us)

3. Cukier puder

Czasami najprostsze rozwiązania mogą być również najładniejsze. Jeśli wolisz coś odrobinę bardziej minimalistycznego, daj swojemu ciastu pylenie sproszkowanego cukru tuż przed podaniem. Działa to szczególnie dobrze w przypadku ciast czekoladowych i ciemnych, takich jak czerwony aksamit, a także tych o delikatnych smakach. Możesz również zrobić krok dalej, używając szablonu lub nawet kilku pasków papieru pergaminowego, aby stworzyć bardziej dekoracyjną polewę z cukrem pudrem.

Uzyskaj przepis: Pełnoziarniste ciasto z oliwą z oliwek z grejpfruta z mojego pamiętnika

(Image credit: The Swirling Spoon)

4. Sos czekoladowy lub karmelowy

Zaufaj mi – nikt nigdy nie przegapisz lukier, gdy na wierzchu ciasta jest kocyk z rozmarzonej czekolady lub sosem karmelowym. Używaj sosów deserowych do dekorowania ciast warstwowych, ciast Bundt i ciasteczek.

Uzyskaj przepis: Bananowy tort z kremowym serem z solonym karmelem

(Źródło zdjęcia: I Am Baker)

5. Świeże owoce

Kto potrzebuje lukier, kiedy masz takie ciasto? Kupa mieszanych świeżych owoców to jeden z moich ulubionych sposobów na natychmiastowe podniesienie ante z dowolnym ciastem. Jest to świeże i oszałamiające uzupełnienie w każdej chwili i działa ze wszystkimi elementami – od ciast warstwowych po ciastka z patelni do ciastek z frytkami. Przejdź do podwójnej dawki owocowości, dodając warstwę dżemu pod owocem.

Uzyskaj przepis: Chude ciasto czekoladowe od I Am Baker

(Image credit: Oh! Sweet Citrus)

6. Syropy + kwiaty jadalne

W zasięgu wzroku nie było ani kropli szronu, a ciasto nie mogło być piękniejsze. Zamiast tego morze pięknych, jadalnych kwiatów kradnie show. Rozważ dodanie smaku poprzez szczotkowanie górnej części ciasta prostym syropem lub miodem przed dodaniem kwiatów. Ten dodatkowy krok również pomaga im pozostać na miejscu.

Uzyskaj przepis: Kwieciste ciasto cytrusowe