(Źródło zdjęcia: Jayme Henderson)

W mojej kuchni, blender robi to wszystko – zupy, sosy, dżemy, zapasy, sorbety, koktajle mleczne, a najlepiej ze wszystkich, mrożone koktajle. Kto jest ze mną w celebrowaniu odrodzenia mieszanych napojów na scenie koktajlowym? To była tylko kwestia czasu. Mieszany format koktajlowy oferuje po prostu zbyt wiele możliwości, aby zostać zignorowanym.

W ciągu ostatnich kilku dni dzieliłem się kilkoma hitami z mojego domowego baru, a także kilkoma riffami na niektórych klasycznych koktajlach – oczywiście w formie mieszanej. Zanim przejdziesz, porozmawiajmy o tym, jak lepiej mieszać napoje.

To nie jest szokujące, że koktajle blendera mają na ogół złą reputację – zwłaszcza gdy są zamawiane w barze lub restauracji. Często są one wytwarzane z ciężkimi, słodkimi syropami, często ze sztucznymi składnikami. Jednak wielu barmanów coraz bardziej poważnie traktuje mrożone koktajle i odkurza swoje miksery, zdając sobie sprawę z miejsca, w którym znajduje się urządzenie, zarówno pod względem kreatywności, jak i wszechstronności..

Dlaczego nie chcesz mieszanej wersji swojego ulubionego koktajlu? Wezmę mego ducha zamrożonego w popsicles, skropiony ogolonym lodem lub wrzucony do sorbetu lub granity. To jest bardziej ekscytujące z opcjami.

(Źródło zdjęcia: Jayme Henderson)

Kiedy robisz koktajl blendera, chcesz, aby był pyszny, lodowaty i po prostu odpowiednia konsystencja. Oto moje ulubione wskazówki, które idealnie nadają się do zamrożenia koktajlu za każdym razem.

1. Zrównoważyć stosunek lodu do płynów.

Zasadniczo, rozpoczynać od równych części pokruszonego lodu i cieczy. Po zmiksowaniu koktajlu możesz zawsze dodać więcej lodu, aby uzyskać bogatszą i gęstszą konsystencję. Lubię też dodawać świeże owoce, gdy chcę grubszego koktajlu. Chcesz rozcieńczyć swoje? Dodaj odrobinę świeżego soku, a nawet wody kokosowej, aby go trochę rozcieńczyć.

2. Poprawnie sekwencję składników.

Zbuduj składniki w odpowiedniej kolejności, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Najpierw warstwa, na przykład owoce, a następnie zmierzone i schłodzone płyny. Na koniec dodaj lód i wymieszaj natychmiast, zaczynając od najwolniejszego ustawienia i stopniowo budując na najwyższą prędkość.

3. Zdecyduj się na kruszony lód.

Możesz ulec pokusie, aby pominąć tę wskazówkę. W końcu, czyż nie jest to praca blendera, by zmiażdżyć lód? Używanie kruszony lód zapewnia gładszą konsystencję i jest szczególnie przydatne, jeśli używasz nie tak potężnego miksera. Możesz zrobić pokruszony lód w twoim robocie kuchennym lub po prostu owinąć kostki lodu w torbę Lewisa lub ręcznik kuchenny i ostrożnie zmiażdżyć za pomocą młotka.

(Źródło zdjęcia: Jayme Henderson)

4. Chill your spirits i soki.

Zamrożone koktajle w życiu powinny pozostać zimne i mroźne tak długo, jak to możliwe. Wytwarzanie koktajli blendera z zimnymi składnikami jest oczywistym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć picia napoju. Poświęć czas, aby schłodzić swoje soki i alkohole.

5. Chłodź swoje szklane naczynie.

Innym sposobem na utrzymanie zimnych koktajli jest schłodzenie lub zamrożenie szklanego naczynia. Zrobię nawet o krok dalej i serwuję wiele moich mrożonych koktajli w miedzianych kubkach. Mają bardzo zimne koktajle i osobiście używam ich do wszystkiego. Moskiewskie Muły nie powinny skupiać uwagi.

6. Zawrzyj pakt, aby używać tylko wysokiej jakości składników.

Jestem pewna, że ​​są tam wysokiej jakości prefabrykowane mieszanki koktajlowe, ale dlaczego wybierać te, kiedy świeże składniki, na których się opierają, są w zasięgu ręki? Wybierając świeże owoce, aromaty będą się pojawiały, a najprawdopodobniej zrezygnujesz z dodatkowych kalorii. Będziesz potrzebował mniej dodatkowego słodzika, ponieważ trochę świeżych owoców ma długą drogę. Jeśli świeże owoce nie są dostępne, wybierz zamrożone owoce. Jeszcze lepiej, gdy zdobędziesz świeże, sezonowe owoce, zamrozić je do wykorzystania w przyszłości!

Są to wskazówki, które pomagają mi za każdym razem tworzyć najlepsze koktajle blendera. Jakie inne sztuczki musisz udostępnić?

Przepis: Frozen Negroni

Przepis: Sangria z mrożonego białego wina z owocami pestkami i mango

Przepis: Frozen Hemingway Daiquiri

Przepis: Frozen Peach Bourbon Mule

Przepis: mrożony ananas, banan i kokosowy daiquiri